Gianluigi Buffon wróci do Juventusu? Zaskakujący zwrot ws. transferu Włocha

Maciej Walasek
26.06.2019 14:47
Szczęsny i Buffon
fot. AFP/EAST NEWS

Gianluigi Buffon jest bliski powrotu do Juventusu Turyn. Sensacyjne wieści na temat transferu legendarnego bramkarza przekazał włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gianluigi Buffon w ostatnim czasie ogłosił, że opuszcza Paris Saint-Germain. 41-latek przyznał, że władze paryskiego klubu chcieli, żeby pozostał w ich szeregach. Jednak Włoch nie zgodził się na to, ponieważ zaproponowano mu rolę drugiego bramkarza, na co nie chciał przystać sam zainteresowany.

Z pewnością Buffon na brak ofert nie może narzekać. Według niektórych mediów, legendarny zawodnik miał dostać propozycje gry w takich zespołach jak FC Porto. Mówiło się także o Barcelonie. Sam bramkarz powiedział, że sprawa pozostaje otwarta i może zakończyć karierę za rok lub choćby za 15 dni.

Transfery: Gianluigi Buffon wróci do Juventusu?

We wtorek wieczorem piłkarski świat obiegła informacja, że Buffon może wrócić do Juventusu Turyn. Dziennikarz Italii, Gianluca Di Marzio uważa, że negocjacje w sprawie powrotu są bardzo zaawansowane.

Zobacz także

- Rozmowy między obiema stronami są bardzo owocne. Byłby to głośny powrót bramkarza do Bianconerich – powiedział Di Marzio.

Buffon w Juventusie? Co z Wojciechem Szczęsnym?

Gianluigi Buffon wracając do zespołu Starej Damy miałby być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego. 41-latek podpisałby roczny kontrakt. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport”, Buffon poza posadą drugiego bramkarza miałby później otrzymać stanowisko dyrektorskie.

Wiele jeszcze zależy od Mattii Perina, który ma odejść z Juventusu. Rezerwowy zawodnik mistrza Włoch mam mieć propozycje od m.in. Sevilii i Romy.

RadioZEt.pl/eurosport.tvn24.pl/MW