Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gianluigi Buffon wróci do Juventusu? Zaskakujący zwrot ws. transferu Włocha

26.06.2019 14:47
sport

Gianluigi Buffon jest bliski powrotu do Juventusu Turyn. Sensacyjne wieści na temat transferu legendarnego bramkarza przekazał włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Szczęsny i Buffon fot. AFP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gianluigi Buffon w ostatnim czasie ogłosił, że opuszcza Paris Saint-Germain. 41-latek przyznał, że władze paryskiego klubu chcieli, żeby pozostał w ich szeregach. Jednak Włoch nie zgodził się na to, ponieważ zaproponowano mu rolę drugiego bramkarza, na co nie chciał przystać sam zainteresowany.

Z pewnością Buffon na brak ofert nie może narzekać. Według niektórych mediów, legendarny zawodnik miał dostać propozycje gry w takich zespołach jak FC Porto. Mówiło się także o Barcelonie. Sam bramkarz powiedział, że sprawa pozostaje otwarta i może zakończyć karierę za rok lub choćby za 15 dni.

Transfery: Gianluigi Buffon wróci do Juventusu?

We wtorek wieczorem piłkarski świat obiegła informacja, że Buffon może wrócić do Juventusu Turyn. Dziennikarz Italii, Gianluca Di Marzio uważa, że negocjacje w sprawie powrotu są bardzo zaawansowane.

- Rozmowy między obiema stronami są bardzo owocne. Byłby to głośny powrót bramkarza do Bianconerich – powiedział Di Marzio.

Buffon w Juventusie? Co z Wojciechem Szczęsnym?

Gianluigi Buffon wracając do zespołu Starej Damy miałby być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego. 41-latek podpisałby roczny kontrakt. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport”, Buffon poza posadą drugiego bramkarza miałby później otrzymać stanowisko dyrektorskie.

Wiele jeszcze zależy od Mattii Perina, który ma odejść z Juventusu. Rezerwowy zawodnik mistrza Włoch mam mieć propozycje od m.in. Sevilii i Romy.

RadioZEt.pl/eurosport.tvn24.pl/MW

Oceń