Gdzie zagra Jakub Błaszczykowski? Jest kilka wariantów

Andreas Nicolaides
04.01.2019 11:09
Jakub Błaszczykowski
fot. imago/Jan Huebner/EAST NEWS

Jakub Błaszczykowski w czwartek rozwiązał kontrakt z Wolfsburgiem. Teraz szuka nowego klubu. Gdzie będzie grać w dalszej części sezonu?

Błaszczykowski bardzo poważnie myślał o powrocie do Wisły Kraków. Był gotów zaakceptować dużo niższe wynagrodzenie. Na przeszkodzie może jednak stanąć fatalna sytuacja "Białej Gwiazdy". Kłopoty finansowe klubu doprowadziły do tego, że Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła licencję Wisły Kraków na uczestnictwo w rozgrywkach ekstraklasy.

Trudno przypuszczać, aby Błaszczykowski zdecydował się na grę w innym polskim klubie niż Wisła Kraków. Kibice spekulują jednak, że może trafić do Legii Warszawa.

Gdzie w 2019 roku grać będzie Błaszczykowski?

Dużo bardziej realny scenariusz zakłada pozostanie w Niemczech. Błaszczykowski świetnymi występami jeszcze w Borussii Dortmund zapracował sobie na bardzo dobrą opinię w Bundeslidze. Jeśli nie w najwyższej klasie rozgrywkowej, to na pewno w 2. Bundeslidze znalazłby zatrudnienie. Jak poinformował Sebastian Staszewski ze sport.pl, zainteresowanie jego transferem wyraziły już dwa kluby.

Jeszcze inną alternatywę zakłada podróż do USA i gra w tamtejszej MLS.

Priorytetem dla Błaszczykowskiego będzie zapewne klub, który zagwarantuje mu regularne występy w pierwszym składzie. To ma z kolei stanowić dla niego przepustkę do gry w reprezentacji Polski.

RadioZET.pl/AN