Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gdzie zagra Jakub Błaszczykowski? Jest kilka wariantów

04.01.2019 11:09
sport

Jakub Błaszczykowski w czwartek rozwiązał kontrakt z Wolfsburgiem. Teraz szuka nowego klubu. Gdzie będzie grać w dalszej części sezonu?

Jakub Błaszczykowski fot. imago/Jan Huebner/EAST NEWS

Błaszczykowski bardzo poważnie myślał o powrocie do Wisły Kraków. Był gotów zaakceptować dużo niższe wynagrodzenie. Na przeszkodzie może jednak stanąć fatalna sytuacja "Białej Gwiazdy". Kłopoty finansowe klubu doprowadziły do tego, że Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła licencję Wisły Kraków na uczestnictwo w rozgrywkach ekstraklasy.

Trudno przypuszczać, aby Błaszczykowski zdecydował się na grę w innym polskim klubie niż Wisła Kraków. Kibice spekulują jednak, że może trafić do Legii Warszawa.

Gdzie w 2019 roku grać będzie Błaszczykowski?

Dużo bardziej realny scenariusz zakłada pozostanie w Niemczech. Błaszczykowski świetnymi występami jeszcze w Borussii Dortmund zapracował sobie na bardzo dobrą opinię w Bundeslidze. Jeśli nie w najwyższej klasie rozgrywkowej, to na pewno w 2. Bundeslidze znalazłby zatrudnienie. Jak poinformował Sebastian Staszewski ze sport.pl, zainteresowanie jego transferem wyraziły już dwa kluby.

Jeszcze inną alternatywę zakłada podróż do USA i gra w tamtejszej MLS.

Priorytetem dla Błaszczykowskiego będzie zapewne klub, który zagwarantuje mu regularne występy w pierwszym składzie. To ma z kolei stanowić dla niego przepustkę do gry w reprezentacji Polski.

RadioZET.pl/AN

Oceń