Z Fulham do Legii. Mistrz Polski pozyskał młodzieżowego reprezentanta kraju

Andreas Nicolaides
25.01.2018 21:30
Z Fulham do Legii. Mistrz Polski pozyskał młodzieżowego reprezentanta kraju
fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

Piłkarz reprezentacji Polski do lat 19 Mikołaj Kwietniewski podpisał 3,5-letni kontrakt z Legią Warszawa - poinformował stołeczny klub na swojej stronie. 18-letni pomocnik ostatnio występował w drużynie Fulham do lat 23.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nasz dział skautingu scharakteryzował Mikołaja jako bardzo utalentowanego, młodego zawodnika i gdy pojawiła się możliwość, żeby go sprowadzić, wykorzystaliśmy ją. Przez ostatnie lata trenował i rozwijał się w bardzo dobrej akademii Fulham. Jego ściągnięcie do Legii to część naszego planu inwestowania w przyszłość - powiedział dyrektor techniczny mistrzów Polski Ivan Kepcija, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kwietniewski do Londynu przeniósł się w wieku 14 lat z Korony Kielce. Nie zadebiutował w pierwszym zespole Fulham, który występuje na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Ostatnio grał w drużynie do lat 23.

- Mikołaj będzie miał czas na zaadoptowanie się w klubie, bo myślimy o nim długoterminowo. Jednak mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się ważnym, stabilnym zawodnikiem pierwszej drużyny - dodał Kepcija.

W piątek Kwietniewski dołączy do zespołu Legii, która przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim Benidormie. W sobotę mistrzowie Polski zagrają towarzysko z duńskim Silkeborg IF.

RadioZET.pl/PAP/AN