Niespodziewane transfery z Atletico do Chin stały się faktem

Andreas Nicolaides
26.02.2018 21:40
Atletico Madryt
fot. PAP/EPA

Yannick Carrasco i Nicolas Gaitan, dotychczas broniący barw Atletico Madryt, zostali piłkarzami chińskiego Dalian Yifang - poinformował w poniedziałek klub hiszpańskiej ekstraklasy. Media szacują, że stołeczni otrzymali łącznie ok. 50 mln euro.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Carrasco wystąpił w 124 meczach, w których zdobył dla Atletico 23 gole. Do Hiszpanii przeniósł się w lipcu 2015 roku z AS Monaco. Z kolei Gaitan rozegrał 49 spotkań od lata 2016 roku, a do siatki trafił czterokrotnie.

Oficjalnie kwot transferów nie podano, ale hiszpańskie media szacują, że Belg kosztował ok. 30 mln euro, a Argentyńczyk - ok. 18 mln.

Transfery Atletico Madryt

Obaj zawodnicy opuścili poniedziałkowe zajęcia w klubie - Carrasco nie trenował już od czwartku. Pojawili się jedynie nad ranem, aby pożegnać się z kolegami.

Odejście Argentyńczyka nie jest niespodzianką, ponieważ nie mieścił się w składzie Atletico w grudniu i styczniu. Szukano dla niego nowego klubu podczas zimowego okienka transferowego, ale nie udało się porozumieć z żadnym klubem w tej sprawie.

Yannick Carrasco w Dalian Yifang

Nieco bardziej niespodziewane jest odejście Carrasco, który w tym sezonie wystąpił w 17 z 25 spotkań ligowych i zdobył trzy bramki. Dopiero w ubiegłym tygodniu pojawiły się wiarygodne doniesienia o transferze.

Atletico zgromadziło 58 punktów i zajmuje drugie miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie. Prowadzi Barcelona, która ma o siedem więcej.

RadioZET.pl/PAP/AN