Zamknij

Legia Warszawa potwierdziła kolejny transfer

Andreas Nicolaides
08.01.2018 18:55
Legia Warszawa potwierdziła kolejny transfer
fot. Jacek Prondzyński/Legia.com

William Remy został czwartym zawodnikiem zakontraktowanym przez Legię Warszawa w styczniu. 26-letni obrońca podpisał z klubem 3,5-letnią umowę i będzie występował z numerem 44.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Francuski defensor, której szkolił się w akademii RC Lens, w ostatnich sezonach reprezentował barwy Montpellier HSC. W poniedziałek Remy pomyślnie przeszedł testy medyczne.

- Mieliśmy okazję pozyskać zawodnika na wysokim poziomie. William Remy ma 26 lat, zbliża się do najlepszego wieku dla piłkarza. Jest bardzo podekscytowany tym, że dołączył do nas. Ma już doświadczenie z ligi francuskiej, był dużym talentem w tamtejszym futbolu, ale jego kariera nie potoczyła w takim tempie, w jakim powinna. My pomożemy mu się rozwijać, a on pomoże nam realizować cele sportowe i wzmocni naszą formację obronną. Oczywiście, będzie potrzebował czasu, żeby zaaklimatyzować się do drużyny. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że przed rozpoczęciem pierwszego zgrupowania do zespołu dołączyło czterech nowych zawodników. To efekt pracy całego teamu skautingu - mówił dyrektor techniczny Legii Warszawa, Ivan Kepcija.

- Występuję na pozycji środkowego obrońcy, ale mogę grać w środku pola lub na prawej stronie defensywy. Moje ambicje związane z zespołem są takie, żeby mieć jak największy wpływ w zdobyciu tytułu mistrzowskiego - powiedział nowy zawodnik mistrza Polski.

William Remy w środę wyleci z drużyną na zgrupowanie na Florydzie (10 – 20 stycznia).

RadioZET.pl/mat. pras./AN