Zamknij

Ekstraklasa: Tomasz Cywka nowym piłkarzem Lecha Poznań

Andreas Nicolaides
13.06.2018 17:30
Ekstraklasa: Tomasz Cywka nowym piłkarzem Lecha Poznań
fot. Twitter

Tomasz Cywka podpisał z Lechem Poznań dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. To uniwersalny piłkarz. Może grać na pozycji prawego obrońcy i defensywnego pomocnika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przez minione 3 lata grał w Wiśle Kraków. Zaliczył w niej 86 występów. Przedtem przez 8 lat występował w Anglii, m.in. w Wigan Atletic, Derby County czy Reading.

- Obserwowaliśmy Cywkę jeszcze w czasie gry na poziomie Championship. Charakteryzuje go silna osobowość, odporność na stres. Jest doświadczony i dobrze przygotowany taktycznie i technicznie. W 113 meczach na Wyspach strzelił 15 bramek i zanotował 13 asyst. Zapewne poradzi sobie z dużą presją w Poznaniu. Liczymy na to, że podniesie poziom rywalizacji w zespole - powiedział dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

Sam piłkarz jest zadowolony z czekających go nowych wyzwań. "Lech to uznana marka w kraju. Kiedy się zgłosił i zaproponował kontrakt, nie musiałem się długo zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Rozmawiałem z kilkoma osobami i utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja przenosin do Poznania jest słuszna. Nie mogę się doczekać pierwszego występu w nowym klubie - powiedział zawodnik.

Cywka to pierwszy piłkarz, który w letnim okienku transferowym trafił do Lecha. Już w czwartek, 14 czerwca, rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z nową ekipą.

RadioZET.pl/PAP/AN