Reprezentant Polski może trafić do Chelsea za 65 milionów euro

25.07.2018 11:25
sport

Jak poinformował włoski "Corriere dello Sport", Piotr Zieliński znalazł się na celowniku Chelsea. Reprezentanta Polski do Londynu sprowadzić chce Maurizio Sarri, były trener Napoli.

reprezentacja Polski fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zieliński w Neapolu gra od 2016 roku, kiedy to na stadion San Paolo ściągnął go właśnie Sarri. 59-letni trener kilka dni temu został nowym trenerem Chelsea i - jak podają włoskie media - znów chciałby współpracować z Polakiem.

Pomocnik ma w kontrakcie wpisaną klauzule odejścia w wysokości 65 milionów euro. To oznacza, że jeśli Chelsea wyłoży za niego takie pieniądze, Napoli nie będzie mogło zablokować transferu. Zdaniem "Corriere dello Sport" z tego powodu prezes Aurelio de Laurentiis chce zaoferować Zielińskiemu nowy kontrakt, który związałby go z klubem do 2023 roku. Obecna umowa wygasa dwa lata wcześniej.

Zieliński najdroższym polskim piłkarzem w historii?

Ile sportowcy zarabiają na Instagramie? Miliony za jeden post

Gdyby transfer Zielińskiego do Chelsea doszedł do skutku, zostałby najdroższym polskim piłkarzem w historii. W chwili obecnej miano to należy do Arkadiusza Milika, za którego Napoli zapłaciło w 2016 roku 32 miliony euro.

Zieliński może być drugim piłkarzem Napoli, który tego lata zasili Chelsea. Wcześniej na taki ruch zdecydował się Jorginho.

RadioZET.pl/AN

Oceń