Reprezentant Polski może trafić do Chelsea za 65 milionów euro

Andreas Nicolaides
25.07.2018 11:25
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Jak poinformował włoski "Corriere dello Sport", Piotr Zieliński znalazł się na celowniku Chelsea. Reprezentanta Polski do Londynu sprowadzić chce Maurizio Sarri, były trener Napoli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zieliński w Neapolu gra od 2016 roku, kiedy to na stadion San Paolo ściągnął go właśnie Sarri. 59-letni trener kilka dni temu został nowym trenerem Chelsea i - jak podają włoskie media - znów chciałby współpracować z Polakiem.

Pomocnik ma w kontrakcie wpisaną klauzule odejścia w wysokości 65 milionów euro. To oznacza, że jeśli Chelsea wyłoży za niego takie pieniądze, Napoli nie będzie mogło zablokować transferu. Zdaniem "Corriere dello Sport" z tego powodu prezes Aurelio de Laurentiis chce zaoferować Zielińskiemu nowy kontrakt, który związałby go z klubem do 2023 roku. Obecna umowa wygasa dwa lata wcześniej.

Zieliński najdroższym polskim piłkarzem w historii?

Ile sportowcy zarabiają na Instagramie? Miliony za jeden post

Gdyby transfer Zielińskiego do Chelsea doszedł do skutku, zostałby najdroższym polskim piłkarzem w historii. W chwili obecnej miano to należy do Arkadiusza Milika, za którego Napoli zapłaciło w 2016 roku 32 miliony euro.

Zieliński może być drugim piłkarzem Napoli, który tego lata zasili Chelsea. Wcześniej na taki ruch zdecydował się Jorginho.

RadioZET.pl/AN