Reprezentant Polski zmienił klub. Wraca do Holandii

Andreas Nicolaides
22.01.2018 16:10
Mateusz Klich
fot. East News

Mateusz Klich został wypożyczony do końca sezonu z Leeds United do Utrechtu. 27-letni piłkarz występował już w przeszłości w holenderskich klubach - Twente Enschede i PEC Zwolle.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jesteśmy przekonani, że Mateusz zapewni naszej drużynie dodatkowy impuls jakościowy. Pokazał, że jest graczem, który może zrobić różnicę w Eredivisie. Grając u nas ma szansę znaleźć się w kręgu zainteresowań reprezentacji Polski, uczestnika mistrzostw świata. A trenerowi Utrechtu da dodatkową opcję w środku pomocy, może grać na kilku pozycjach - powiedział dyrektor piłkarski klubu Jordy Zuidam, cytowany na oficjalnej stronie Utrechtu.

Przypomniano również, że Klich - jako zawodnik Twente Enschede i PEC Zwolle - rozegrał łącznie 72 mecze w holenderskiej ekstraklasie, zdobył 12 bramek i zaliczył 15 asyst.

27-letni pomocnik rozpoczynał karierę w Tarnovii Tarnów. Później był zawodnikiem Cracovii, Wolfsburga, PEC Zwolle, Kaiserslautern, Twente i od lipca 2017 roku Leeds United (zaplecze angielskiej ekstraklasy), z którym podpisał trzyletni kontrakt.

W reprezentacji Polski rozegrał dotychczas 10 meczów, strzelił jednego gola.

RadioZET.pl//PAP/AN