Kto, jeśli nie Real? Lewandowski wskazał kluby, do których mógłby odejść

Andreas Nicolaides
11.04.2018 16:57
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Transfer Roberta Lewandowskiego to temat, który nie schodzi z okładek europejskich dzienników. Francuski "L'Equipe" podał właśnie cztery kluby, do których latem może przenieść się kapitan reprezentacji Polski.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Numerem jeden pozostaje Real Madryt. To w stolicy Hiszpanii Lewandowski chciałby kontynuować swoją karierę. Ma jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Królewscy mogą nie być skorzy do płacenia za niego takich pieniędzy, jakich oczekiwać będzie Bayern (ponad 100 mln euro). Planem awaryjnym ma być francuskie PSG i angielska Chelsea. Nazwy czwartego klubu dziennik "L'Equipe" nie ujawnił.

Transfer Lewandowskiego do Realu

Robert Lewandowski: Transfer do innego klubu utrudni z pewnością fakt, że ma kontrakt z Bayernem do 2021 roku. Sytuacja finansowa mistrzów Niemiec jest na tyle stabilna, że nie muszą sprzedawać swoich najlepszych piłkarzy. Strata Lewandowskiego byłaby natomiast dla Bawarczyków nieoceniona, trudno bowiem znaleźć na rynku napastnika zbliżonego do niego poziomem.

Pewne jest, że Bayern nie przyjmie za Lewandowskiego oferty poniżej 100 milionów euro. Gdyby transfer doszedł do skutku, "Lewy" stałby się najdroższym piłkarzem w historii reprezentacji Polski i jednym z najdrożej sprzedanych piłkarzy świata.

Robert Lewandowski: Transfer 2018

Lewandowski w tym sezonie jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w Europie. W rozgrywkach ligowym zdobył 26 goli i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji Złotego Buta, nagrody dla najlepszego strzelca lig europejskich.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN