Bayern wydał oświadczenie ws. transferu Lewandowskiego

Andreas Nicolaides
21.06.2017 16:22
Robert Lewandowski
fot. PAP

Bayern Monachium szybko zareagował na rewelacje angielskiej prasy, jakoby Robert Lewandowski negocjował transfer do któregoś z klubów angielskiej Premier League. Mistrzowie Niemiec wystosowali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Robert Lewandowski ma kontrakt z Bayernem do 2021 roku. Klub nie myśli o jego sprzedaży i nie prowadzi żadnych rozmów z innymi drużynami w sprawie transferu. Jeśli inne kluby negocjują z piłkarzem, którego obowiązuje długoterminowy kontrakt, ryzykują otrzymanie kary od FIFA - czytamy w oświadczeniu przesłanym redakcji Sky Sports.

W ten sposób mistrzowie Niemiec odpowiedzieli na doniesienia mediów o negocjacjach Lewandowskiego z Chelsea i Manchesterem United. Z przekazu jasno wynika, że kapitan reprezentacji Polski tego lata nie przeniesie się do Premier League.

Wyklucza on też transfer "Lewego" do każdego innego klubu - włącznie z Realem Madryt, gdzie - także według medialnych spekulacji - miałby zastąpić Cristiano Ronaldo, który być może opuści niebawem stolicę Hiszpanii.

RadioZET.pl/AN