Transfery 2017: Manchester City wydał fortunę na obrońcę

Andreas Nicolaides
14.07.2017 18:10
Kyle Walker
fot. Twitter

Piłkarz reprezentacji Anglii Kyle Walker, występujący dotychczas w Tottenhamie Hotspur, przechodzi do Manchesteru City. Według brytyjskich mediów kosztował ok. 50 milionów funtów, co czyni go jednym z najdroższych obrońców w historii futbolu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Występujący na pozycji prawego obrońcy 27-letni piłkarz, który rozegrał dotychczas 27 meczów w reprezentacji Anglii, podpisał pięcioletni kontrakt.

Sumy transferu nie ujawniono. Światowe agencje podają kwotę ok. 50 milionów funtów (prawie 65 milionów euro). Jak informuje AFP, również powołując się na brytyjskie media, Manchester City zapłaci teraz 45 milionów funtów, a suma transferu może wzrosnąć do 54 milionów funtów.

- Jestem podekscytowany podpisaniem kontraktu z City i nie mogę doczekać się, aby zacząć występy. Pep Guardiola jest jednym z najbardziej szanowanych trenerów na świecie i czuję, że może pomóc wprowadzić moją grę na nowy poziom - powiedział Walker.

Do tej pory najdroższym obrońcą świata był Brazylijczyk David Luiz, za którego Paris Saint-Germain zapłacił Chelsea Londyn w 2014 roku ok. 50 milionów funtów. Obecnie zawodnik znów występuje w Chelsea.

RadioZET.pl/PAP/AN