Pobiją rekord transferowy dla piłkarza Legii? Kulenovic na celowniku klubu z Anglii

Marek Garus
06.08.2019 13:11
Kulenovic
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Sandro Kulenovic, nastoletni napastnik Legii Warszawa, może trafić do grającego na zapleczu Premier League Barnsley FC. Działacze angielskiej drużyny są gotowi wydać na Chorwata rekordową kwotę pieniędzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sandro Kulenovic znalazł się w kręgu zainteresowań zagranicznych drużyn. Jak poinformował dziennikarz weszlo.com, Mateusz Rokuszewski, o piłkarza najbardziej zabiegać ma beniaminek angielskiej Championship, Barnsley FC, jednak z doniesień portalu sport.pl wynika, że zawodnikiem interesuje się także niemiecki TSG 1899 Hoffenheim.

Sandro Kulenovic na celowniku europejskich drużyn

- W tej chwili oba kierunku są prawdopodobne, ale rozmowy się toczą. Temat jest poważny - zacytowała wypowiedź jednego z przedstawicieli Legii witryna sport.pl.

Zdaniem zagranicznych mediów, a konkretniej Sky Sports News i Tima Thorntona, 19-letnim Chorwatem interesują się także inne angielskie kluby, a mianowicie Nottingham Forest i Aston Villa. Jednak, według brytyjskiego dziennikarza, również to Barnsley ma być najbardziej zdeterminowane do pozyskania napastnika "Wojskowych" i rozpoczęcia negocjacji z klubem z Łazienkowskiej od wyłożenia na stół kwoty odstępnego za piłkarza, wynoszącej około 2,5 miliona euro.

Zobacz także

Barnsley pobije dla Kulenovicia rekord transferowy klubu?

Składając taką propozycję, działacze popularnych "The Tykes" godzą się na pobicie swojego dotychczasowego rekordu transferowego, wynoszącego 2,25 miliona euro przeznaczonych niespełna 11 lat temu na zakup Gorgiego Christowa.

Taka oferta może okazać się dla zarządców Legii o tyle kusząca, że Kulenovic nie odgrywał do tej pory pierwszoplanowej roli w barwach "Legionistów" i dopiero ostatnio zaczął grywać w klubie częściej. Co więcej, warunki umowy proponowane przez klub z Championship mogłyby wspomóc budżet "Wojskowych", który ostatnimi czasy ucierpiał, nie będąc wspomaganym żadnymi kwotami z tytułu udziałów zespołu w europejskich pucharach.

Zobacz także

Sandro Kulenovic trafił do Legii Warszawa w lipcu 2016 roku z młodzieżowej drużyny Dinama Zagrzeb. Po zaledwie jednym sezonie spędzonym w Warszawie, przeniósł się na roczne wypożyczenie do Juventusu U-19, gdzie ostatecznie nie zdecydowano się na jego wykupienie. W barwach "Legionistów" Chorwat wystąpił w sumie 30-krotnie, zdobywając dla klubu sześć bramek oraz jedną asystę.

RadioZET.pl/sport.pl/MG