La Liga anuluje transfer Griezmanna?! Atletico pozwało Barcelonę

Andreas Nicolaides
24.07.2019 12:34
Antoine Griezmann
fot. PAP/EPA

Transfer Antoine'a Griezmanna do Barcelony może zostać anulowany. Atletico Madryt złożyło pozew do La Liga, w którym wskazuje na złamanie regulaminu podczas negocjacji Dumy Katalonii z reprezentantem Francji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Antoine Griezmann podpisał kontrakt z Barceloną, został oficjalnie zaprezentowany z numerem "17" i zdążył zadebiutować w meczu towarzyskim z Chelsea. Mimo tego historia jego transferu nie została zamknięta. Jak poinformował Javier Tebas, prezes hiszpańskiej La Ligi, jeśli śledztwo w dotyczące złamania przepisów przy zakontraktowaniu Griezmanna wykaże nieprawidłowości, transfer może zostać anulowany.

Atletico Madryt pozwało Barcelonę

Atletico Madryt jest niezadowolone ze sposobu, w jaki Barcelona prowadziła negocjacje z Griezmannem. W kontrakcie Francuza z Atleti widniała klauzula wykupu w wysokości 200 milionów euro. Dopiero 1 lipca zmalała ona do 120 milionów. Barcelona czekała do tego momentu, by zaoszczędzić 80 milionów, negocjacje z samym zawodnikiem prowadziła jednak już w marcu. Zgodnie z regulaminem, klub zainteresowany nie może rozmawiać na temat transferu z piłkarzem bez zgody jego obecnego klubu. Właśnie na tę nieprawidłowość wskazuje Atletico. Klub ze stolicy Hiszpanii uważa, że skoro Barca dogadała z Griezmannem transfer przed 1 lipca, to powinna zapłacić 200 milionów euro.

Warto dodać, że Atletico jest pewne swoich racji. W sprawie Griezmanna wydało dwa oficjalne komunikaty, a prezes tego klubu przekonuje, że ma dowody na to, że Barcelona złamała prawo.

Transfer Griezmanna zostanie cofnięty?

Javier Tebas w rozmowie z rozgłośnią radiową Onda Cero potwierdził, że zostało otwarte postępowanie przeciwko Barcelonie. I choć jest to mało prawdopodobne, istnieje możliwość... anulowania transferu.

Czasu na rozstrzygnięcia w tej sprawie pozostaje coraz mniej, bowiem La Liga startuje 16 sierpnia. Tego dnia Barcelona zagra z Athletkiem Bilbao.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN