Transfer Cristiano Ronaldo doprowadził do strajku w fabryce Fiata

Krzysztof Sobczak
11.07.2018 17:12
Transfer Ronaldo do Juventusu doprowadził do strajku w fabryce Fiata
fot. AFP/EAST NEWS

Pracownicy fabryki Fiata w Melfi ogłosili strajk w związku z pozyskaniem przez Juventus Cristiano Ronaldo. "Podczas gdy pracownicy i ich rodziny coraz mocniej zaciskają pasa, firma podejmuje decyzję o zainwestowaniu mnóstwa pieniędzy w jednego człowieka" - napisano w oświadczeniu.

Zagłosuj

Czy Juventus z Cristiano Ronaldo wygra Ligę Mistrzów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O co właściwie chodzi? Fiat jest częścią konsorcjum Exor należącego do rodziny Agnellich, które z kolei jest współwłaścicielem drużyny z Turynu. Część środków na pozyskanie (za ok. 105 mln euro) i utrzymanie (pensja na poziomie 30 mln euro rocznie) ma pochodzić właśnie z kasy Fiata, a to nie podoba się załodze, która od kilku lat nie otrzymała podwyżki.

Pracownicy Fiata zapowiedzieli strajk

"To niedopuszczalne, że podczas gdy pracownicy podejmują się ogromnych ekonomicznych poświęceń, firma wydaje setki milionów euro na transfer piłkarza. (...) Podczas gdy pracownicy i ich rodziny coraz mocniej zaciskają pasa, firma podejmuje decyzję o zainwestowaniu mnóstwa pieniędzy w jednego człowieka. Czy to sprawiedliwe? Czy to normalne, że jedna osoba zarabia miliony, a tysiące rodzin nie mogą dotrwać do połowy miesiąca?" - napisano w oświadczeniu.

"Wszyscy jesteśmy pracownikami tego samego właściciela, ale różnica w traktowaniu nie może być i nie zostanie zaakceptowana. Robotnicy Fiata przez trzy pokolenia zarobili dla rodziny fortunę, a w zamian otrzymali nędzne życie. (...) Głównym celem firmy powinno być w pierwszej kolejności zadbanie o interesy pracowników, a tak nie jest, ponieważ oni wolą świat futbolu, rozrywki i wszystkiego innego" - zaznaczono i zapowiedziano, że w dniach 15-17 lipca odbędzie się akcja protestacyjna.

Fabryka w Melfi należy do największej koncernu Exor. Powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia ok. 8 tysięcy osób.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS