Transfer Cristiano Ronaldo to zasługa kibiców Juventusu

Krzysztof Sobczak
18.07.2018 17:03
Kibice mieli udział w transfeze Ronaldo do Juventusu
fot. PAP/EPA

Dyrektor sportowy Juventusu Fabio Paratici zdradził kulisy transferu Cristiano Ronaldo. Przyznał, że pomysł zrodził się dzięki... kibicom, którzy po meczu Ligi Mistrzów zgotowali Portugalczykowi owacje na stojąco.

Zagłosuj

Czy Juventus z Cristiano Ronaldo wygra Ligę Mistrzów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Szalony pomysł sprowadzenia Ronaldo narodził się po tamtym pamiętnym meczu, w którym strzelił nam gola przewrotką, a stadion zgotował mu owacje na stojąco - powiedział Paratici.

- W kolejnym tygodniu akurat rozmawialiśmy z jego agentem, przy okazji transferu Joao Cancelo. Powiedział nam wtedy: "Słuchajcie, Ronaldo uderzyło to, czego doświadczył. Powiedział, że pewnego dnia chciałby grać dla Juve" - tłumaczył dyrektor "Starej Damy".

Ronaldo piłkarzem Juventusu

Fabio Paratici dokładnie opisał działania, które doprowadziły do najgorętszego transferu tego lata.

- Na początku porozmawiałem o tym z prezydentem, bo naturalnie trzeba było spojrzeć na liczby, które były najtrudniejszą częścią całej operacji. Dał sobie kilka godzin do namysłu, po czym powiedział mi: "Posłuchaj, działaj, spróbuj zorientować się, czy faktycznie mamy okazję go tu sprowadzić." Okazało się, że okazja była konkretna: mieliśmy szansę kupić zawodnika uważanego za najlepszego na świecie, często decydującego o sukcesie, z największą liczbą tytułów na koncie - przyznał.

- Kiedy negocjacje prowadzą dwa wielkie kluby - ba, nie tylko kluby, a wręcz instytucje, jak Juventus i Real Madryt, a dodatkowo masz po swojej stronie piłkarza, który chce dla ciebie grać oraz w pełni profesjonalnego agenta reprezentującego jego interesy, dużo łatwiej jest rozmawiać o interesach i finalizować transakcje - dodał Paratici.

Ronaldo opuścił Real Madryt

Cristiano Ronaldo trafił do Realu Madryt w 2009 roku z Manchesteru United. W ostatnich latach mówiło się o jego transferze m.in. do PSG lub powrocie na Old Trafford, jednak potem okazywało się, że była to jedynie gra o podwyżkę. Dopiero Juventusowi, przy wydatnej pomocy kibiców, udało się "wyciągnąć" Portugalczyka z Santiago Bernabeu.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/juvepoland/KS