Zamknij

Tragiczna śmierć przed meczem Arsenalu. 20-letni kibic został zadźgany nożem

25.09.2019 17:31
Tashan Daniel
fot. Twitter

Do wstrząsających scen doszło przed meczem Arsenalu z Nottingham Forest w Pucharze Ligi Angielskiej. Na stacji metra Hollingdon w Uxbridge został zadźgany 20-letni kibic "The Gunners", Tashan Daniel, który zmierzał do Londynu, by obejrzeć spotkanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tragicznej śmierci Tashana Daniela doszło około godziny 16:00 na stacji metra Hollingdon w Uxbridge. Według relacji brytyjskich policjantów, 20-letni kibic Arsenalu był w towarzystwie kolegi. Sprowokowany przez dwóch obcych mężczyzn, wdał się z nimi w szamotaninę, w trakcie której został zadźgany nożem na oczach przerażonych przechodniów.

Tragiczna śmierć kibica Arsenalu. 20-letni fan został zadźgany nożem

Całe zajście miało miejsce tuż przy torach. Jeden ze świadków zareagował najszybciej i jako pierwszy zaczął przeprowadzać pierwszą pomoc, w czym prędko wsparli go stacjonujący w Hollingdon policjanci. Niestety, 20-latka nie udało się uratować.

Sprawcy morderstwa uciekli z miejsca zdarzenia, a nóż, którym zabili młodego fana "Kanonierów", wyrzucili w pobliżu stacji. Wciąż są poszukiwani przez policję.

- Tashan był młodym, uczciwym człowiekiem. Niedawno świętował swoje 20. urodziny i zmierzał do Londynu na mecz Arsenalu. Nie zasłużył, by tracić życie w tak bezsensownym ataku. Jego rodzina jest totalnie załamana - przyznał inspektor brytyjskiej policji, Sam Blackburn.

Najbliższa rodzina Daniela udostępniła policji zdjęcie zmarłego z prośbą o pomoc w znalezieniu sprawców tego okrutnego morderstwa. Fotografię opublikowały dalej niemalże wszystkie angielskie media.

Tashan Daniel zmierzał na mecz Arsenalu z Nottingham Forest w Pucharze Ligi Angielskiej. "Kanonierzy" ostatecznie wygrali to spotkanie 5:0.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG