LM: Tottenham lepszy od Manchesteru City, Kane zszedł z urazem

09.04.2019 22:25
Tottenham - Manchester City

Tottenham Hotspur zrobił pierwszy mały krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów. Na "nowym" White Hart Lane "Koguty" pokonały Manchester City 1:0, ale być może straciły na dłużej Harry'ego Kane'a. Rewanż 17 kwietnia.

Zagłosuj

Kto awansuje do półfinału?

Liczba głosów:

Pierwsza połowa nie przyniosła spodziewanych emocji. Wszystko, co najistotniejsze w tej części wydarzyło się w 13. minucie. Rose ręką zablokował strzał Sterlinga, a arbiter po obejrzeniu powtórki podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Sergio Aguero.

W 58. minucie Harry Kane niefortunnie zderzył się z Fabianem Delphem. Napastnik "Kogutów" podkręcił staw skokowy i natychmiast udał się do szatni.

Po zejściu swojego lidera odpowiedzialność na siebie wzięli Eriksen oraz Son. W 78. minucie Duńczyk idealnie zagrał do Koreańczyka, ten na początku trochę się pogubił, ale ostatecznie zdołał wpakować piłkę do siatki. Jak się okazało, by to jedyny gol tego wieczora.

Rewanż odbędzie się 17 kwietnia na Etihad Stadium.

Zapis relacji z meczu Tottenham - Man. City:

22:56

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+6 min.

KONIEC! Tottenham wygrywa z Manchesterem City 1:0 i jest o mały krok bliżej od półfinału Ligi Mistrzów.

90+5 min.

Agresywnie zaatakowany Sane przez Trippiera i Wanyamę. Ostatecznie faul i jeszcze jedna okazja dla przyjezdnych.

90:4 min.

Podobna interwencja Llorisa po centrze De Bruyne.

90+4 min.

Jeszcze jedna próba Sona. W założeniu miało to być podanie, ale przeciął je Ederson.

90+3 min.

Jednak dodane 6 minut. To efekt tego incydentu z udziałem kibica.

90+2 min.

Mądrze Tottenham. Daleko od własnego pola karnego, wymusza faule na połowie rywala.

90 min.

Sędzia dolicza 5 minut.

90 min.

I mamy chwilę przerwy, bo jakiś kibic wbiegł na murawę.

89 min.

Podwójna zmiana w City - Sane i De Bruyne za Mahreza i Davida Silvę. Późno te roszady.

87 min.

Alli trzymał się za nadgarstek z wyraźnym grymasem bólu.

87 min.

Kolejna zmiana w ekipie z Londynu - w miejscu Alliego wchodzi Llorente. Anglik przedłuża jeszcze tę roszadę, leżąc na murawie.

85 min.

Manchester wcale nie ruszył do huraganowych ataków, by za wszelką cenę odrobić stratę. I nie ma się co dziwić, bo za tydzień rewanż na Etihad, a wynik 0:1 jeszcze niczego nie przekreśla.

81 min.

Zmiana w Tottenhamie - za Winksa pojawia się Wanyama.

78 min.

Wszystko tu się odbyło na styku - Koreańczyk miał wysuniętą rękę przed obrońców, ale w takim przypadku nie ma mowy o spalonym. Potem jeszcze szczęśliwie wyciągnął piłkę sprzed końcowej linii.

78 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Heung-Min Son trafia na 1:0! Fantastyczna asysta Eriksena.

76 min.

Winks zablokował strzał Silvy. Rośnie przewaga City, a na murawie leży Son.

75 min.

Świetna centra Mahreza do Jesusa. Brazylijczyk nie zdołał się jednak złożyć do uderzenia.

73 min.

Mocne, niecelne uderzenie Delpha.

72 min.

Na spalonym Jesus. To typowe pierwsze spotkanie dwumeczu - ostrożnie, byle tylko nie stracić gola.

70 min.

Zmiana w City - Gabriel Jesus w miejsce Aguero.

68 min.

Skuteczny pressing Spurs, ale za chwilę strata. I tak cały czas wygląda ten mecz, tylko strony się zmieniają.

67 min.

Senny fragment spotkania. Piłkarze City wymieniają piłkę na własnej połowie, a rywale tylko biegają między nimi.

63 min.

Udana akcja Sterlinga, podanie celne, ale do zawodnika ustawionego na spalonym.

62 min.

Ederson cały czas kuleje. Upadek na biodro wciąż ju dokucza.

60 min.

Sprytnie chciał to rozegrać Trippier, ale połapali się obrońcy City.

59 min.

Ładna szarża Lucasa powstrzymana faulem Mahreza. Kartka dla Algierczyka.

58 min.

W miejsce kontuzjowanego Kane'a pojawia się Lucas. Wygląda na to, że Son powędruje na dziewiątkę.

55 min.

Dużo walki w tym fragmencie spotkania. Mocne zderzenie Delpha z Kane'em i napastnik "Kogutów" od razu powędrował do szatni. To wygląda na problemy ze stawem skokowym i dłuższą przerwę.

54 min.

Ederson kontynuuje mecz, ale wciąż odczuwa skutki tego upadku.

52 min.

Groźny upadek Edersona po interwencji. Brazylijczyk zderzył się z Otamendim, a to nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji.

51 min.

Otamendi faulował Kane'a, ale do bramki daleko. Nic z tej akcji nie wyszło.

49 min.

Przycisnął Manchester. Najpierw zablokowana akcja, potem strzał Mahreza i jeszcze zamieszanie po rzucie rożnym. Wyjaśnia Son, który po chwili oddaje celny strzał na bramkę Edersona.

48 min.

Dele Alli przepychał się z Walkerem, ale górą ten drugi. Po chwili groźne, choć niecelne uderzenie Sona.

47 min.

Dobre uderzenie Sterlinga. Lloris broni z największym trudem.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę. Czekamy na gole.

45+2 min.

Wracamy za ok. kwadrans i zostawiamy Was z oprawą fanów Spurs.

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Tottenham sprawia lepsze wrażenie, ale najlepszej okazji nie wykorzystali goście - w 13. minucie Lloris obronił strzał Aguero z rzutu karnego.

45 min.

Sędzia dolicza 2 minuty.

42 min.

Celne uderzenie Rose'a, ale za lekkie i w środek.

42 min.

Sterling ściągnął za rękę Sona i jest rzut wolny na wysokości pola karnego.

40 min.

Drobna przepychanka Kane'a z Fernandinho. Brazylijczyk upadł na rywala, a potem położył jeszcze łokieć na głowie rywala. Prowokacja gracza City wyceniona tylko na słowne upomnienie.

39 min.

Niecelny strzał Aguero z dystansu. Nie jest to na razie udany wieczór Argentyńczyka.

37 min.

Słaby strzał Duńczyka, równie nieudana poprawka i wreszcie piłka dla Manchesteru City.

36 min.

Otamendi powalił Kane'a i będzie dobra okazja dla Eriksena z rzutu wolnego.

34 min.

Trippier kontynuuje grę i to właśnie on zagrywał teraz na głowę Kane'a. Anglik za wcześniej jednak wyskoczył i nie był w stanie oddać strzału.

33 min.

Brzydki faul Fernandinho na Eriksenie. Brazylijczyk jeszcze bez kartki.

31 min.

Tymczasem jakieś problemy ma Trippier. Anglik potrzebuje pomocy medycznej.

31 min.

Zdecydowanie lepsza wrzutka Gundogana wprost na głowę Otamendiego. Argentyńczyk był jednak na nieznacznym spalonym.

30 min.

Podobnie słaba centra z rzutu rożnego Trippiera. Piłka w rękach Edersona.

28 min.

Niecelny strzał z dystansu Winka. Wcześniej beznadziejne dośrodkowanie Eriksena z rzutu wolnego - Duńczyk trafił w jedynego piłkarza ustawionego w murze.

27 min.

Kartka dla Laporte'a za faul na Allim. Wcześniej Francuz bardzo łatwo stracił piłkę na rzecz Anglika.

27 min.

Rose popchnął Mahreza w polu karnym. Dużo ryzykował, ale jedenastki nie ma.

24 min.

Bardzo dobra akcja Alliego z Eriksenem. Duńczyk dograł do Kane'a, a ten niepilnowany oddał celny, choć zbyt mało precyzyjny strzał. Ederson sobie poradził.

23 min.

Na tym etapie LM nie ma drugiej tak dobrze znającej się pary. I to widać, bo jednym i drugim trudno jest na razie zaskoczyć przeciwnika.

19 min.

Tak Aguero zmarnował rzut karny.To była 13. minuta.

17 min.

Obroniona jedenastka uskrzydliła gospodarzy. Teraz to oni są groźniejsi, a rywale coraz częściej się gubią.

15 min.

Kane padł w szesnastce, a kibice domagają się odgwizdania karnego. Kuipers konsultował się z sędziami VAR, ale tym razem pozostał niewzruszony.

13 min.

Broni Lloris! Fatalny strzał Aguero, na najwygodniejszej wysokości dla bramkarza.

12 min.

I jest jeszcze kartka dla Anglika.

12 min.

Karny dla City! Danny Rose odbił piłkę ręką zmierzającą w światło bramki.

10 min.

Sterling holował piłkę wzdłuż pola karnego, znalazł moment, by oddać strzał, ale został zablokowany. Sędzia Kuipers konsultuje się z VAR-em.

8 min.

Bardzo ładna kontra Tottenhamu. Sissoko zagrał na nogę do Alliego, a ten strzałem z powietrza nie trafił w światło bramki.

7 min.

Mahrez wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Algierczyka nie było jednak dokładne.

5 min.

Nieśmiały, ale skuteczny pressing gospodarzy. Laporte ratuje się wybiciem na aut.

2 min.

Strzał Davida Silvy, niecelny, a był jeszcze spalony.

1 min.

I już w 5. sekundzie Kane doskoczył do Otamendiego, odbił piłkę, ale ta padła łupem Edersona.

1 min.

Grają! Zaczęli "Obywatele".

21:00

W ekipie Tottenhamu zagrożeni zawieszeniem w drugim spotkaniu z powodu kartek są Son i Alderweireld, natomiast w ekipie gości Otamendi i Aguero.

20:57

Za chwilę pierwszy gwizdek "bitwy o Anglię" w Lidze Mistrzów. Piłkarze wychodzą na murawę ultranowoczesnego, nowego stadionu "Kogutów".

20:49

Równolegle toczyć się będzie spotkanie na Anfield, gdzie Liverpool podejmie FC Porto.

20:19

Pep Guardiola z kolei namieszał, i to bardzo. Na ławce rezerwowych są m.in. De Bruyne i Sane, od początku grają Guendogan i Delph, a w gronie zmienników brakuje m.in. Mendy'ego i Bernardo Silvy.

20:19

Znamy już składy na ten mecz. Zaczynamy od gospodarzy, gdzie próżno szukać niespodzianek.

20:17

Witamy i zapraszamy na relację z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur - Manchester City.