Liverpool zwycięzcą Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019! Klopp triumfuje

01.06.2019 23:03
Liverpool - Tottenham

Liverpool FC zwycięzcą Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019! W finale w Madrycie "The Reds" pokonali Tottenham Hotspur 2:0. Dla drużyny z Liverpoolu to szósty w historii, a pierwszy od 2005 roku, triumf w Champions League.

Osobisty sukces na swoim koncie zapisze również trener "The Reds" Juergen Klopp, który przy trzecim podejściu wreszcie wygrał Ligę Mistrzów. W 2013 roku jako trener Borussii Dortmund przegrał w finale z Bayernem Monachium, a przed rokiem lepszy od jego Liverpoolu okazał się Real Madryt. Tottenham, a także Mauricio Pochettino, debiutował na tym etapie rozgrywek.

Liverpool wygrał Ligę Mistrzów

Strzelanie już w 2. minucie rozpoczął Mohamed Salah, który wykorzystał rzut karny za przypadkowe zagranie piłki ręką przez Sissoko. Tottenham próbował sforsować szyki obronne "The Reds", z każdą minutą napór rósł, ale jak nie van Dijk, to wszystko wyjaśniał Alisson Becker. W końcówce zmiennik Divock Origi, jeden z bohaterów półfinału z Barceloną, zadał drugi cios i w praktyce przesądził o triumfie swojej drużyny.

Dla Liverpoolu to szóste zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Wcześniej wygrywał w 1977, 1978, 1981, 1984 i 2005 roku.

Zapis relacji z finału LM Tottenham - Liverpool:

22:58

Dziękujemy za cały ten sezon Ligi Mistrzów i zapraszamy na kolejne mecze Champions League od września.

90'+5

KONIEC! Liverpool wygrywa Ligę Mistrzów!

90'+2

Celny strzał Rose'a, ale broni Alissona. Bardzo dobry mecz Brazylijczyka.

90'

Ostatnia zmiana w LFC - Gomez za Mane. Sędzia dolicza 5 minut.

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Dicock Origi trafia na 2:0. To chyba załatwia sprawę zwycięstwa w Lidze Mistrzów!

85'

Coraz bliżej Tottenham. Son jednak na spalonym. Z Ajaxem wygrali w końcówce, historia jeszcze raz się powtórzy?

85'

Alissona broni strzał Eriksena!

83'

Będzie znakomita okazja dla Tottenhamu. Rose faulowany w narożniku pola karnego.

83'

Fatalne uderzenie Hendersona.

82'

Va banque gra Pochettino - Llorente za Alliego.

81'

Kolejny strzał Sona, tym razem bardzo słaby. Nieczysto trafił w piłkę.

80'

Potężna bomba Sona, a potem poprawka Lucasa. Dwie bardzo dobre interwencje Alissona.

79'

Wreszcie dobra akcja Tottenhamu, wrzutka Trippiera i niedokładny strzał Alliego.

77'

Alisson ściąga piłkę sprzed klatki Lucasa. Tottenham gra zbyt czytelnie, tylko Son próbuje nieszablonowych zagrań.

75'

Bardzo dobra akcja Sona. Koreańczyk próbuje indywidualnymi akcjami rozrywać defensywę "The Reds", ale Van Dijk jest wszędzie.

74'

Jest zmiana w Spurs - za Sissoko pojawia się Dier.

73'

Techniczne i zbyt lekkie uderzenie Alliego.

71'

Mane swoją szybkością stwarza sporo problemów defensywie Tottenhamu. Znowu Senegalczyk był bliski uprzedzenia Llorisa.

70'

Kibice Spurs reklamowali rękę w polu karnym, ale chyba tylko oni ją widzieli. Ani sędzia, ani piłkarze z Londynu nie protestują.

69'

Milner centymetry od słupka! Liverpool bardzo bliski podwyższenia.

67'

Za niskie dośrodkowanie Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego. Liverpool mądrze daleko od własnego pola karnego.

66'

Kane jednak zostaje, a schodzi Winks. W jego miejsce bohater półfinału Lucas Moura.

63'

Kane też jest do zmiany. Widać tę przerwę spowodowaną kontuzją.

62'

Kolejna zmiana w Liverpoolu - za Wijnalduma wchodzi Milner.

61'

Eriksen w nogi jednego z rywali. Nie ma sposobu Tottenham na obronę "The Reds".

58'

Pierwsza zmiana w tym meczu - za bezproduktywnego i nieobecnego Firmino pojawia się autor dwóch goli z rewanżu z Barceloną Divock Origi.

58'

Niecelne uderzenie Vertonghena.

57'

Indywidualna akcja Sona, po której wywalczył korner.

54'

Szybka odpowiedź i kolejny blok, tym razem na Allim w drugim polu karnym.

54'

Salah zablokowany w szesnastce. Za chwilę Lloris w ostatniej chwili wyprzedza Mane.

53'

Rykoszet po uderzenie Fabinho, piłka w rękach Llorisa.

52'

Gubią się piłkarze Liverpoolu w obronie, nadspodziewanie często wybijają przed siebie lub na aut.

51'

I jeszcze źle rozegrany, do ustawionego na pozycji spalonej Sona.

50'

Kane wzięty w kleszcze i jest rzut wolny. Daleko jednak do bramki, ok. 40 m.

48'

Dobry pomysł Kane'a, ale słabsze wykonanie podania do Sona.

47'

Za mocna centra Trippiera do Alliego. Pomocnik "Kogutów" dopadł do piłki, ale nie był w stanie dokładnie odegrać.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut. Obie ekipy bez zmian.

45'+3

Wracamy za ok. kwadrans.

45'+3

KONIEC pierwszej połowy. Na razie bliżej szóstego zwycięstwa w Lidze Mistrzów Liverpool.

45'+1

Eriksen na wprost bramki zdecydował się na strzał. Zwykle lepiej mu wychodzą tego typu uderzenia, tu było bardzo daleko od celu.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty. To efekt sprawdzania VAR-em sytuacji z rzutem karnym i urazu Vertonghena.

44'

Za mocne podanie Alliego do Sona. Było trzech na trzech i można było to lepiej rozegrać.

43'

Końcówka dla Liverpoolu. Seria zablokowanych uderzeń i rzutów rożnych.

40'

Jakieś problemy z ręką ma Vertonghen. Został uderzony w łokieć, ale chyba będzie mógł kontynuować grę.

39'

Strzał Salaha prawą nogą. Widać, że słabszą, bo piłka ląduje daleko w trybunach.

38'

Robertson huknął z dystansu i z najwyższym trudem broni Lloris.

36'

Fatalne dośrodkowanie Hendersona. Po tym szybkim początku gra Liverpoolu siadła, ale też nie oni muszą tu teraz forsować tempo.

35'

Kolejna niedokładność. Tottenham zmienił nieco styl i teraz prezentuje się piłkarsko lepiej, dłużej trzyma piłkę i próbuje kombinacyjnych akcji. Brakuje ostatniego podania.

32'

Rose założył siatkę Hendersonowi, a potem niecelnie podał na metr do Sona.

30'

Złe rozegranie rzutu wolnego przez "The Reds".

28'

Długie, tym razem dokładne podanie Alderweirelda do Sona, ale Koreańczyk był na spalonym.

28'

Słabszy fragment spotkania. Dużo szachów, mało jakichkolwiek ofensywnych wejść.

24'

Sprytne krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale radzą z tym sobie londyńczycy.

23'

Uaktywnił się Egipcjanin. Świetna centra Robertsona i w ostatnich chwili piłkę z głowy Salaha ściąga Rose.

22'

Salah oszukał Vertonghena, ale uderzył... w aut.

21'

Zablokowany strzał Salaha. Jest korner.

21'

Eriksen szuka luk, by obsłużyć swoich kolegów z linii ataku. Na razie Liverpool dobrze się przed tym broni.

20'

Son wyszedł sam na sam z Alexandrem-Arnoldem, ale to gracz Liverpoolu górą w tym pojedynku.

18'

O, tradycji już stało się zadość. Nie do końca ubrany intruz płci żeńskiej wdarł się na murawę. I to był jej ostatni taki wybryk podczas meczu piłkarskiego. Gramy dalej.

17'

Mocne, płaskie uderzenie Alexandra-Arnolda. Piłka pół metra od słupka.

16'

Bardzo czytelna gra Tottenhamu. Kilka krótkich podań, długi przerzut i próba dryblingu do linii. To chyba nie jest metoda na "The Reds".

15'

Statyczna gra w tym fragmencie. Piłkę mają "Koguty", brakuje tylko pomysły, co z nią zrobić.

12'

Matip ostro fauluje Kane'a. Na razie bez kartki, ale to chyba ostatnie ostrzeżenie.

A w takiej sytuacji padł gol.

11'

Lloris niepewnie, ale jednak skutecznie odbija piłkę po centrze z rzutu rożnego.

10'

Sissoko próbował odkupić winy, ale jego strzał do zapomnienia.

9'

Tottenham próbuje przejąć inicjatywę, otrząsnąć się po nokdaunie z pierwszych sekund. Liverpool może teraz grać tak, jak uwielbia - z kontry.

6'

"Koguty" nie skorzystały z rzutu rożnego. Wyjaśniają gracze z miasta Beatlesów.

4'

Tottenham potrafi odrabiać straty. Z Manchesterem City przegrywał 0:2, a z Ajaxem 0:3, a mimo to on później awansował.

2'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Salah trafia z karnego! Piorunujący początek Liverpoolu.

1'

Karny w 23. sekundzie!? Czekamy jeszcze na VAR. Sissoko zaniepokojony, bo oto on ewentualnie przewinił po nabiciu przez Mane.

1'

A teraz już gramy! Zaczęli "The Reds".

21:02

Realizator pokazał Hiszpanów obecnych w obu drużynach - Alberto Moreno płacze, Fernando Llorente też ma zaszklone oczy.

21:01

Wspomniana minuta ciszy ku czci Jose Antonio Reyesa.

20:59

Spotkanie poprowadzi Słoweniec Damir Skomina.

20:57

Są! Czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:55

Koniec zabawy, czas na pracę! Za chwilę na murawie pojawią się główni bohaterowie tego wieczora.

20:47

Trwa już ceremonia otwarcia. Na scenie zagra Imagine Dragons.

20:39

Mecz odbędzie się na stadionie Atletico Madryt i zostanie poprzedzony minutą ciszy po tragicznej śmierci byłego piłkarza tego klubu Jose Antonio Reyesa.

20:23

Gra toczy się o ten puchar.

20:23

W ekipie Tottenhamu, która będzie pełniła rolę gospodarza, najważniejszą informacją jest powrót Harry'ego Kane'a. Na ławce siada bohater półfinału z Ajaxem Lucas Moura.

20:21

Zaczynamy tradycyjnie od składów. W "The Reds" pewną małą niespodzianką może być nieobecność w wyjściowym zestawieniu człowieka do zadań specjalnym Jamesa Milnera.

20:20

Witamy i zapraszamy na relację z najważniejszego meczu w tym sezonie - w finale Ligi Mistrzów zagrają dwie angielskie drużyny Liverpool oraz debiutujący na tym etapie Tottenham Hotspur.