Zamknij

Tottenham - Liverpool: Kosmiczne ceny noclegów przed finałem Ligi Mistrzów

Maciej Walasek
16.05.2019 14:04
Real Madryt
fot. PAP/EPA

Przed zaplanowanym na 1 czerwca finałem piłkarskiej Ligi Mistrzów ceny noclegów w Madrycie, mieście organizującym wydarzenie, wzrosły kilkakrotnie wobec średniego miesiąca w roku. W przypadku wielu położonych w śródmieściu hoteli aż dziesięciokrotnie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szacuje się, że na tegoroczny finał LM przybędzie do stolicy Hiszpanii co najmniej 34 tys. kibiców Tottenhamu Londyn oraz Liverpoolu FC. Tylko część z nich mogła sobie zarezerwować stosunkowo tani nocleg w hotelu.

Finał LM: Drastyczny skok cen noclegów

Z informacji madryckiego dziennika “El Pais” wynika, że cena noclegów w trzygwiazdkowych hotelach w centrum Madrytu z 31 maja na 1 czerwca sięgnęła już kwoty 1300 euro, a więc 10-krotnie więcej w stosunku do średniego miesiąca w roku. W maju drastycznie wzrosły też ceny noclegów w stołecznych mieszkaniach udostępnianych turystom. Wśród dostępnych w centrum Madrytu miejsc najwięcej jest pokojów do wynajęcia za 1000 euro.

Kiedy odbędzie się finał Ligi Mistrzów 2019? O której godzinie?

Na zyski w związku z finałem LM liczą też stołeczni handlowcy. Ana Molero, współwłaścicielka sklepu z pamiątkami w centrum Madrytu, przyznaje, że oczekuje dużych wpływów w okresie finału LM, na który przybędą głównie brytyjscy kibice.

Zobacz także

- Docierający do Madrytu turyści z Anglii to praktycznie najlepsi klienci wśród obcokrajowców, którzy robią u nas zakupy. Bardzo często kupują u nas koszulki piłkarskie oraz sportowe gadżety - powiedziała Molero.

Finał LM: Anglicy wzbogacą restauratorów

Także w ocenie Daniela Romana, sprzedawcy alkoholu ze stołecznej dzielnicy Latina, przybycie do Madrytu angielskich kibiców będzie wiązało się z większymi wpływami dla restauratorów i sprzedawców typowych produktów hiszpańskich, np. win.

Liga Mistrzów 2019: Terminarz [DATA, ĆWIERĆFINAŁ, PÓŁFINAŁ, FINAŁ, DRABINKA]

- Prawie zawsze podczas spotkań rozgrywanych przez madrycki Real lub Atletico z drużynami z Wysp Brytyjskich rośnie w mojej placówce sprzedaż win. Część kibiców gości wypija nabyte trunki na miejscu, wielu jednak zabiera je ze sobą jako pamiątkę z podróży – powiedział Roman.

Choć hiszpańscy ekonomiści zastrzegają, iż precyzyjne oszacowanie wpływu organizacji finału LM w Madrycie na lokalną gospodarkę jest trudne, to część z nich uważa, że docelowe korzyści na tej imprezie mogą sięgnąć 50 mln euro.

RadioZET.pl/PAP/MW