Serie A: Juventus uśpił kibiców i graczy Torino, derby dla "Starej Damy"

15.12.2018 22:39

Juventus cały czas rządzi w Turynie. W derbach stolicy Piemontu "Stara Dama" pokonała Torino 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Cristiano Ronaldo. Wojciech Szczęsny dostał wolne od Massimilioano Allegriego.

Torino - Juventus fot. PAP/EPA

To było bardzo słabe spotkanie w wykonaniu mistrza Italii, nie pierwsze w tym momencie sezonu. W tygodniu Juventus przegrał w Lidze Mistrzów z Young Boys Berno, a w Serie A wymęczył triumf z Torino. Swoją postawą "Bianconeri" uśpili nie tylko kibiców, ale przede wszystkim piłkarzy rywali.

W pierwszej połowie gospodarze byli lepsi, częściej przebywali z piłką na połowie odwiecznego przeciwnika, ale Perin tak naprawdę nie musiał interweniować. Na domiar złego stracili bramkarza Salvatore Sirigu, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

W jego miejsce wszedł debiutant Salvador Ichazo. Radził sobie nieźle, dopóki Simone Zaza, były napastnik Juventusu, cofnął się na własną połowę i chciał mu podać piłkę. Uczynił to tak nieporadnie, że Ichazo mógł tylko sfaulować Mario Mandzukicia. Do jedenastki podszedł Cristiano Ronaldo i - jak się później okazało - zapewnił swojej drużynie komplet punktów.