Zamknij

Tomasz Wołek nie żyje. Boniek: "Porządni ludzie odchodzą"

21.09.2022 11:28

Tomasz Wołek nie żyje - poinformowało radio TOK FM, które potwierdziło tę informację u rodziny. Ceniony dziennikarz był ekspertem piłkarskim, specjalizował się w futbolu południowoamerykańskim, a w przeszłości pełnił rolę m.in. rzecznika prasowej Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Miał 74 lata.

Tomasz Wołek nie żyje
fot. Bartosz KRUPA/East News

Tomasz Wołek był wszechstronnym dziennikarzem i publicystą, w przeszłości pracował m.in. w redakcjach sportowych "Piłki Nożnej" i TVP. Słyną z ogromnej wiedzy przede wszystkim na temat futbolu południowoamerykańskiego, kwieciście i długimi godzinami potrafił opowiadać anegdoty o kadrach Argentyny, Brazylii czy Chile. Był także rzecznikiem prasowym Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Za swoją działalność w 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ostatnio był stałym gościem Jacka Żakowskiego w Poranku TOK FM.

Zmarł Tomasz Wołek

Tomasz Wołek zmarł w środę rano w Warszawie. Dziennikarza we wpisie na Twitterze pożegnał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. "Porządni ludzie odchodzą" - napisał były gracz Widzewa, Juventusu i Romy.

"Niesamowity pasjonat futbolu latynoskiego, potrafił opowiadać godzinami o dawnych i obecnych piłkarzach... R.I P." - wspominał dziennikarz Michał Pol.

RadioZET.pl/TOK FM