Zamknij

Tomasz Hajto pożyczył ogromną kwotę od niepełnosprawnego byłego piłkarza

19.03.2020 10:11
Tomasz Hajto pożyczył ogromną kwotę od Rafał Kośca
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Tomasz Hajto, były piłkarz reprezentacji Polski, pożyczył ogromną kwotę od byłego piłkarza m.in. Polonii Warszawa Rafała Kośca. Choć minął już ponad rok, ten drugi wciąż czeka na zwrot. Po artykule Izy Koprowiak w "Przeglądzie Sportowym", Hajto postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rafał Kosiec sam jest w trudnej sytuacji, nie tyle materialnej, co zdrowotnej. Po upadku ze schodów w 2016 roku, w którym złamał krąg szyjny, żyje w permanentnym bólu i przyjmuje duże dawki morfiny mające go ukoić. Zbiera też na operację w Stanach Zjednoczonych, która ma poprawić jego sytuacja. Na ten cel potrzebuje miliona złotych.

Rafał Kosiec pożyczył pieniądze Tomaszowi Hajcie

Mimo trudności, na początku 2019 roku Kosiec nie odmówił Tomaszowi Hajcie pożyczki. Mówi się o kwocie 200 tysięcy złotych, choć sam zainteresowany nie chciał otwarcie przyznać, o jaką sumę chodzi. Pewne jest natomiast, że do dziś były reprezentant Polski tych pieniędzy nie oddał.

- Mówił, że potrzebuje pieniędzy, bo jego tata miał wypadek. Potem on sam musiał przejść operację ścięgna Achillesa, po niej czekała go rehabilitacja, nie mógł normalnie pracować. Chciałem mu pomóc. Po wypadku wiele osób wyciągnęło do mnie rękę, więc zamierzałem się odwdzięczyć - mówi niepełnosprawny były piłkarz. Dodaje także, że pożyczka została oprocentowana wyżej niż w banku. Miało mu to pomóc w szybszym uzbieraniu pieniędzy na operację.

Poruszający wpis Wojciecha Szczęsnego. Słowa otuchy dla Włochów

- Nic mi nie oddał, mimo że bardzo się tego dopominałem. Dzwoniłem do niego wiele razy, wysyłałem wiadomości. Przez miesiąc zero odzewu, milczał (...). Gdy minął termin spłaty, a on nie odpowiadał, zacząłem mieć duże wątpliwości, czy na pewno odzyskam pieniądze. W końcu zadzwonił do mnie i poprosił o wydłużenie terminu ze względu na swoje problemy - przyznaje były gracz Polonii.

Kosiec założył fundację "Doliczony Czas", której zadaniem jest zbiórka funduszy na leczenie byłych i obecnych sportowców. Środki gromadzi też za pośrednictwem siepomaga.pl. Zastrzega jednak, że kwota pożyczona Hajcie pochodzi z jego prywatnych środków.

Ma też nadzieję, że Hajto dotrzyma warunków umowy i w końcu zwróci pełną kwotę.

Oświadczenie Tomasza Hajty ws. pożyczki od Rafała Kośca

Po artykule w "PS" Tomasz Hajto wydał oświadczenie.

"W następstwie trudnej sytuacji osobistej, w jakiej się znalazłem, skorzystałem z pomocy finansowej Rafała Kośca. Zawarliśmy z Rafałem umowę obejmującą zarówno zasady udzielania pożyczki, jak i termin spłaty zobowiązania. W zależności od okoliczności na bieżąco aktualizowaliśmy nasze ustalenia. Pragnę zaznaczyć, że obecnie finalizuję wszelkie kwestie, które pozwolą zakończyć sprawę" - napisał Hajto.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy