Tomasz Hajto o sytuacji Legii: Obcokrajowcy powinni mieć zakaz całowania herbu

Andreas Nicolaides
18.08.2017 18:05
Tomasz Hajto
fot. East News

Tomasz Hajto w mocnym słowach odniósł się do problemów, z jakimi zmaga się od początku sezonu Legia Warszawa i wstydliwego remisu z Sheriffem Tiraspol (1:1). Szczególnie zdenerwowało go jednak zamieszanie związane z odejściem Vadisa Odjidja-Ofoe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Śmieszy mnie ten płacz za Odjidją. Facet przez pół roku był zapuszczony, grał na potężnym kredycie zaufania, a kiedy się odbudował to strzelił focha. Masz kontrakt, zarabiasz, to graj. A jak nie, to do rezerw! Legia nie może sobie pozwalać na takie zachowanie! Musimy się szanować. Obcokrajowcy powinni mieć zakaz całowania herbu. Niech całują banknoty, bo chodzi im tylko o pieniądze - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" były kapitan reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że Vadis wymusił na klubie transfer do Olympiakosu. Gdy reszta zespołu wróciła do treningów po wakacjach, ten wyjechał do Belgii. Ostatecznie do Grecji przeniósł się za około 2,5 mln euro (w tym ewentualne bonusy).

Hajto w rozmowie z "SE" zwrócił jednak uwagę nie tylko na Belga. Na pytanie, czy Legia jest w stanie awansować do fazy grupowej Ligi Europy (pierwszy mecz u siebie zremisowała z Sheriffem 1:1), odpowiedział: - Muszą wygrać! Ale problem nie leży w wyniku, tylko w podejściu niektórych zawodników. Uważam, że w ostatnich dwóch latach sprowadzono do Legii kilku piłkarzy, którzy nigdy nie powinni tu trafić. To nie ich poziom i nie wytrzymują presji. Poza tym, w Legii niektórzy zawodnicy pozwalają sobie na zbyt wiele.

Zarzucił zawodnikom, że nie dbają odpowiednio o swoje zdrowie - źle się odżywiają i nie odpoczywają tak, jak powinni profesjonalni piłkarze.

MEMY po meczu Legia - Sheriff:

RadioZET.pl/Super Express/AN