Były reprezentant Czech skazany na dwa lata więzienia

Krzysztof Sobczak
30.04.2019 12:55
Tomas Repka
fot. AP/East News

Sąd Miejski w Pradze skazał na karę dwóch lat więzienia byłego piłkarza reprezentacji Czech, Sparty Praga, Fiorentiny i West Ham United Tomasa Repkę za oszustwa oraz ataki internetowe na byłą żonę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Poprzednio 45-letniemu Repce wymierzona została kara piętnastu miesięcy więzienia. Po ponownym rozpatrzeniu sąd podwyższył ją do dwóch lat.

Zobacz także

Repkę skazano za oszustwo. Sprzedał bowiem kobiecie w 2016 roku luksusowy samochód, nie będąc jego właścicielem, gdyż nie spłacił za niego wszystkich rat zaciągniętej pożyczki.

W podpisanej umowie Repka obiecał zwrócić pieniądze, jeżeli własność nie zostanie przepisana na kobietę dokonująca zakupu. Za otrzymaną zapłatę miał spłacić to, co zostało, by auto stało się jego własnością. Tak się jednak nie stało.

Repka nie miał zamiaru oddawać auta kobiecie, dlatego też sąd skazał go za przestępstwo defraudacji. W świetle prawa sportowiec jest recydywistą. Poprzednio skazano go na sześć miesięcy pozbawienia wolności za ogłaszanie usług seksualnych w imieniu byłej żony. Dwukrotnie karano go w zawieszeniu za jazdę pod wpływem alkoholu.

W sądach toczyły się także postępowania o niepłacenie alimentów na dwóch synów, z pierwszego i drugiego małżeństwa.

Tomas Repka - kariera

Karierę piłkarską Repka rozpoczął w w 1991 roku w Baniku Ostrawa, potem występował w Fiorentinie, West Ham United, Sparcie Praga, a zakończył ją w 2013 roku w Dynamie Czeskie Budziejowice.

W reprezentacji Czechosłowacji rozegrał jeden mecz, natomiast w kadrze Czech w latach 1993-2001 - 46. Strzelił jedną bramkę.

RadioZET.pl/PAP/KS