Zamknij

To nagranie to hit internetu. Kibic zamówił 48 piw na meczu

19.10.2021 15:26
Christian Roetgering
fot. Instagram/veronica.inside/screen

Jeden z kibiców Twente zrobił furorę podczas meczu holenderskiej Eredivisie. Christiaan Roetgering, bo tak nazywał się ów fan, zamówił dla siebie i towarzyszy 48 piw, które wszystkie następnie sam przetransportował na trybunę. Nagranie z jego udziałem jest hitem sieci.

Nagrania i zdjęcia 23-letniego Christiaana Roetgeringa niosącego na trybunę 48 piw obiegły cały piłkarski świat. Fotografię swojego fana umieścił nawet na oficjalnym profilu na Instagramie klub FC Twente. Rzadko bowiem zdarza się, by ktoś zamówił tyle piw podczas jednego piłkarskiego spotkania, a następnie wniósł je sam, na raz i to po schodach!

Roetgering kibicuje Twente od lat i zawsze wybiera się na jego mecze w dużym towarzystwie. Ze swoimi przyjaciółmi zawarł niepisaną umowę, że na każdym spotkaniu za zapewnienie sobie i reszcie piwa odpowiedzialna jest jedna osoba. Tym razem kolej wypadła właśnie na niego.

To nagranie to hit internetu. Kibic zamówił 48 piw na meczu

- Nie miałem ochoty często chodzić tam i z powrotem, dlatego zabrałem ze sobą wszystko na raz - wytłumaczył kibic na łamach portalu tubantia.nl.

Chociaż 23-latek został bohaterem internetu i swoich przyjaciół, to rekordu nie pobił. Okazało się, że jego przyjaciel, Jochem, pewnego razu przyniósł jednocześnie 50 piw.

Ostatecznie niedzielny mecz pomiędzy FC Twente a Willem II w ramach dziewiątej kolejki Eredivisie zakończył się remisem 1:1.

RadioZET.pl/tubantia.nl