Zamknij

Kadra straci miliony? Główny sponsor oczekuje wyjaśnień ws. Michniewicza

29.06.2022 17:10
Czesław Michniewicz
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Sprawa Czesława Michniewicza i jego powiązań z Ryszardem Forbrichem ps. "Fryzjer" nie milknie. Zaniepokojony obrotem spraw jest sponsor strategiczny reprezentacji Polski, który jeszcze w tym roku podpisał z PZPN-em najwyższy kontrakt w historii polskiego związku. Rzecznik prasowy firmy przesłał oficjalne stanowisko redakcji WP Sportowe Fakty.

PZPN w tym roku podpisał rekordową umowę sponsorską z firmą InPost. Jest to najwyższy kontrakt w historii polskiego związku, który opiewa na sumę około dziewięciu milionów złotych rocznie i będzie obowiązywać do 31 lipca 2024 r. Firma ma jednak kilka wątpliwości ws. Czesława Michniewicza.

Przypomnijmy, że dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak ponownie przebadał sprawę powiązań selekcjonera reprezentacji Polski z Ryszardem Forbrichem ps. "Fryzjer", który został skazany za ustawianie meczów piłkarskich. Jadczak ustalił, że przy 11 meczach, w których Michniewicz prowadził Lecha Poznań, doszło do korupcji lub próby korupcji.

InPost oczekuje wyjaśnień w sprawie Michniewicza

Temat powiązań 52-latka z piłkarską mafią sprawił, że wokół reprezentacji Polski zaczęła robić się napięta atmosfera. Strategiczny sponsor kadry firma InPost zażądała wyjaśnienia tej sprawy przez PZPN. 

- Ideą współpracy InPostu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jest wsparcie rozwoju Reprezentacji, dlatego zdecydowaliśmy się zostać jej strategicznym sponsorem. Nie współpracujemy jednak z osobami zatrudnianymi przez związek. Naszym zdaniem na pytania dotyczące własnych współpracowników powinny odpowiedzieć osoby odpowiadające bezpośrednio za komunikację w PZPN. Co jednak nie oznacza, że ta sytuacja nas nie niepokoi, dlatego poprosiliśmy PZPN o zajęcie stanowiska w tej sprawie - poinformował redakcję WP Sportowe Fakty Wojciech Kądziołka, rzecznik firmy.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty