Zamknij

To już niemal pewne. Lionel Messi odda Złotą Piłkę

01.12.2021 18:56
Lionel Messi
fot. PAP/EPA

Lionel Messi zdobył w poniedziałek swoją siódmą Złotą Piłkę w karierze. Jak się okazuje, Argentyńczyk nie zachowa jednak tej nagrody dla siebie. Hiszpańskie media przekazały, co stanie się z trofeum wywalczonym przez piłkarza Paris Saint-Germain.

Lionel Messi zwyciężył w tegorocznym plebiscycie "France Football", nieznacznie pokonawszy w głosowaniu kapitana reprezentacji Polski - Roberta Lewandowskiego. Argentyńczyk sięgnął tym samym po swoją siódmą Złotą Piłkę w karierze.

Po zakończeniu się gali Ballon d'Or 2021 nie brakowało głosów, że to właśnie napastnik Bayernu Monachium powinien zwyciężyć. "Lewy" nie wyjechał jednak z Paryża z pustymi rękami. 33-latkowi przyznano bowiem nagrodę dla najlepszego strzelca w 2021 roku.

To już niemal pewne. Lionel Messi odda Złotą Piłkę

Messi jest obecnie liderem w klasyfikacji zliczającej wszystkie zdobyte Złote Piłki. Argentyńczyk ma ich na koncie siedem, a będący na drugim miejscu Portugalczyk Cristiano Ronaldo - pięć. Poprzednie nagrody dla najlepszego piłkarza świata obecny zawodnik Paris Saint-Germain zdobywał w latach 2009-2012, 2015 oraz 2019.

Jak się jednak okazało, Messi nie zachowa swojej najnowszej Złotej Piłki. Dwa dni po gali hiszpańskie radio Cadena SER poinformowało, że trofeum to trafi najpewniej do klubowego muzeum Barcelony. W tym miejscu znajduje się także pozostałych sześć Złotych Piłek zdobytych przez Argentyńczyka.

RadioZET.pl/Cadena SER