Były obrońca Sevilli chce grać w reprezentacji Polski

Andreas Nicolaides
08.05.2019 10:35
Timothée Kolodziejczak
fot. AFP/EAST NEWS

Timothée Kolodziejczak wyraził chęć gry w reprezentacji Polski. 27-letni obrońca mógłby znacząco wzmocnić kadrę Jerzego Brzęczka i walczyć o miejsce w składzie z Kamilem Glikiem i Janem Bednarkiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Timothée Kolodziejczak powinien zostać powołany do polskiej kadry?

Liczba głosów:

Reprezentacja Polski ma kłopot bogactwa w ataku, gdzie grać mogą Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Krzysztof Piątek, ale z obroną jest dużo gorzej. Od lat biało-czerwoni szukają lewego defensora, problem pojawił się też na środku, zwłaszcza gdy na MŚ 2018 zabrakło kontuzjowanego Kamila Glika.

Timothée Kolodziejczak piłkarzem reprezentacji Polski?

Lekiem na problemy z defensywą mógłby być Timothée Kolodziejczak, który - jak poinformował Tadeusz Fogiel, korespondent Polsatu Sport z Paryża - zadeklarował chęć gry w biało-czerwonych barwach.

- Kilka dni temu pokusiłem się i przeprowadziłem krótką rozmowę zarówno z nim, jak i z jego tatą. Z zadowoleniem przyjąłem to, że reprezentacja Polski stanowi dla niego duże wyzwanie. Jak mi powiedział, chętnie spróbowałby sił w biało-czerwonych barwach - napisał Fogiel w swoim felietonie na polsatsport.pl.

Timothée Kolodziejczak - kim jest? Co osiągnął?

Kolodziejczak ma 27 lat i występuje we francuskim AS Saint-Etienne. W tym sezonie zagrał w 34 meczach Ligue 1, w których zdobył trzy gole i zaliczył trzy asysty. Jest wypożyczony z meksykańskiego Tigres. Od sierpnia 2014 roku do stycznia 2017 grał w Sevilli, z którą sięgnął po dwa triumfy w Lidze Europy.

Jako junior przebrnął wszystkie szczeble młodzieżowej reprezentacji Francji. Nigdy jednak nie zadebiutował w seniorach, co pozwala mu na grę w innej reprezentacji. Z racji tego, że z Polską ma rodzinne więzy, nietrudno byłoby mu otrzymać obywatelstwo. W przeszłości na podobnej zasadzie do reprezentacji Polski dołączyli Ludovic Obraniak i Damian Perquis. Ten pierwszy rozegrał dla biało-czerwonych 34 mecze, drugi zaliczył 14 występów.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN