Piłkarski "pacjent zero" wyleczony. Gracz Hannoveru zakończył kwarantannę

26.03.2020 10:49
Timo Huebers

Timo Huebers, pierwszy profesjonalny piłkarz, który zachorował na koronawirusa, został wyleczony. Zawodnik niemieckiego Hannoveru 96 zakończył kwarantannę w środę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Timo Huebers był pierwszym profesjonalnym piłkarzem, u którego zdiagnozowano obecność w organizmie koronawirusa. Jego klub, drugoligowy Hannover 96, poinformował o tym 11 marca. Od tego momentu w niemieckich mediach Huebers przedstawiany jest jako "piłkarski pacjent zero".

Timo Huebers wyleczony. Piłkarski "pacjent zero" zakończył kwarantannę

Ostatnie wieści na jego temat są bardzo optymistyczne. W środę 23-latek dwukrotnie przeszedł test na obecność koronawirusa i w obu przypadkach uzyskał wynik negatywny. Oznacza to, że zawodnik wyzdrowiał i może zakończyć dwutygodniową kwarantannę.

- Już nie mogę się doczekać pierwszego joggingu i swobody. Oczywiście zachowując środki ostrożności dotyczące kontaktów. Wspaniale będzie móc znowu wyjść z mieszkania - wyznał uszczęśliwiony Huebers.

Warto dodać, że kwarantannę wciąż przechodzą pozostali koledzy z drużyny piłkarza. W ich przypadku kończy się ona w czwartek.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl