Zamknij

Tuchel: Już od kilku tygodni wiem, że Neymar chce odejść z PSG

Marek Garus
17.07.2019 15:14
Tuchel i Neymar
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Thomas Tuchel, szkoleniowiec Paris Saint-Germain, przyznał na konferencji prasowej, iż świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że Neymar chce odejść z jego drużyny. Dodał również, że wiedział o tym już od kilku tygodni i dopóki nie podjęta zostanie żadna wiążąca decyzja ze stron PSG - Neymar, nie będzie traktował Brazylijczyka w żaden "specjalny" sposób.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Transfer Neymara z Paris Saint-Germain do innego klubu, a w szczególności FC Barcelony, jest ostatnio tematem, który nie schodzi z języków mediów sportowych całego świata. Sprawa przenosin Brazylijczyka do nowej drużyny tym bardziej zaczęła przybierać na rozgłosie, gdy z chęcią odejścia skrzydłowego z francuskiego klubu przestali kryć się m.in. prezes Barcelony, Josip Maria Bartomeu czy sam piłkarz.

Tuchel: "Wiedziałem, że Neymar chce odejść"

Teraz z kolei głos w tej sprawie postanowił zabrać szkoleniowiec PSG, Thomas Tuchel:

– Już kilka tygodni temu, jeszcze przed Copa America, wiedziałem, że Neymar chce odejść - stwierdził niemiecki trener. - Nie wiem jednak, co się wydarzy. To kwestia do rozwiązania między klubem a Neymarem. On jest moim piłkarzem i jeśli zostanie, będę pracował z nim jak z każdym innym. Muszę adaptować się do każdej sytuacji, być elastycznym.

Zobacz także

Pomijając Neymara, który jedynie niejednoznacznie podsycał plotki o swoim transferze, były szkoleniowiec Borussii Dortmund jest pierwszym pracownikiem paryskiego klubu, który potwierdził medialne domysły o odejściu piłkarza.

Neymar dołączy do FC Barcelony?

Zdaniem tych mediów, największy dotychczas kandydat do pozyskania brazylijskiego zawodnika, FC Barcelona, miała już nawet składać oficjalne propozycje za 27-latka, które jednak, zgodnie z doniesieniami, zostały przez działaczy PSG odrzucone, nawet oferta, w której częścią transakcji mieli być tacy piłkarze jak Philippe Coutinho czy Ousmane Dembele.

RadioZET.pl/PS/MG