Zamknij

Thierry Henry znika z mediów społecznościowych. Stawia poważne zarzuty

26.03.2021 15:18
Thierry Henry znika z mediów społecznościowych
fot. Shutterstock

Thierry Henry, legendarny piłkarz Arsenalu i reprezentacji Francji, usuwa swoje konta z Facebooka, Instagrama i Twittera. Były zawodnik w krótkim komunikacie wyjaśnił, że ma dość braku kontroli nad pojawiającymi się obraźliwymi komentarzami i fejkowymi kontami.

  • Thierry Henry zamyka swoje konta w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Instagramie i Twitterze
  • Francuz ma szereg zastrzeżeń do funkcjonowania tych platform
  • Główny zarzut dotyczy braku kontroli nad pojawiającymi się w nich treściami

Thierry Henry uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. W 1998 roku wraz z reprezentacją Francji wywalczył tytuł mistrza świata, a dwa lata później zdobył złoty medal czempionatu na Starym Kontynencie. W 2009 w barwach Barcelony triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski otwarcie przyznaje, że to właśnie były gracz m.in. Juventusu i Arsenalu był jego idolem.

Obecnie Henry jest trenerem australijskiej drużyny Montreal Impact. W mediach społecznościowych śledzą go miliony kibiców: na Facebooku 10 mln, na Instagramie 2,7 mln, na Twitterze 2,3 mln. Mimo to Francuz w piątek zapowiedział, że znika z "socjali", gdyż - według niego - wymknęły się one spod jakiejkolwiek kontroli władz i właścicieli.

Thierry Henry znika z Facebooka, Twittera, Instagrama

"Dopóki rządzący nie będą w stanie uregulować platform pod względem prawnym z taką samą energią i zaciekłością, gdy naruszane są prawa autorskie, dopóty nie będzie mnie w mediach społecznościowych. Od jutra będę zamykał konta" - napisał Henry

"Z łatwością można założyć konto i używać go do dokuczania oraz nękania innych bez konsekwencji. Musi istnieć jakaś odpowiedzialność. Ilość rasizmu, zastraszania i wynikających z tego tortur jest zbyt toksyczna, by to zignorować" - dodał.

Thierry Henry już kilka miesięcy temu wyznał, że w okresie gry w Arsenalu i w reprezentacji Francji był ofiarą rasizmu.

RadioZET.pl