Zamknij

Thiago Cionek wdał się w dyskusję z internautami: "To jest demokracja"

13.07.2020 17:00
Thiago Cionek odpowiedział hejterom
fot. Daniel Bodzenta/East News

Thiago Cionek, reprezentant Polski i obrońca SPAL Ferrara, pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich 2020 i naraził się na hejt zwolenników Rafała Trzaskowskiego bądź osób, które poszły na wybory z hasłem "anty-PiS". Piłkarz nie pozostał głuchy na wyzwiska i wdał się w dyskusję z kibicami.

"Serdeczne gratulacje dla Prezydenta Andrzeja Dudy" - napisał Thiago Cionek, publikując przy okazji zdjęciem z głową państwa i z kolegami z kadry: Piotrem Zielińskim oraz Krzysztofem Piątkiem. To wystarczyło, by na gracza SPAL wylała się fala hejtu, a komentarze często nie nadają się do zacytowania.

Oczywiście pojawiły się też głosy wsparcia dla stopera reprezentacji Polski od sympatyków Dudy, który w niedzielnych wyborach pokonał Rafała Trzaskowskiego i został wybrany na urząd prezydenta na drugą kadencję. Cionek zdecydował się odpowiedzieć na kilka wpisów i jasno dał do zrozumienia, że nie zamierza kajać się w związku z wyborem, jakiego dokonał.

Cionek odpowiada hejterom

"To jest demokracja" - podkreślił piłkarz SPAL Ferrara. "Trzeba uszanować wolę większości głosujących (zwłaszcza gdy była tak wysoka frekwencja)" - dodał, tym razem pod jedną z przychylnych opinii.

Swojego byłego kolegę z Jagiellonii Białystok wsparł zawodnik Bari, Tomasz Kupisz, który przytomnie zauważył, że tym wpisem i zdjęciem z prezydentem Cionek "narobił sobie bigosu". "Bo pogratulowałem prezydentowi wybranemu przez większość ludzi?" - pytał retorycznie obrońca.

Jak można się było spodziewać, za swój komentarz również Kupisz został skrytykowany.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl