Szokujące grafiki ISIS. Terroryści grożą kolejnym gwiazdom futbolu

29.10.2017 14:46
xxx sport

Nie tylko Lionel Messi, ale także selekcjoner Francji Didier Deschamps oraz gwiazdor PSG Neymar znaleźli się na celowniku Państwa Islamskiego. Dżihadyści grożą zamachami podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

ISIS fot. Twitter
Zagłosuj

Czy obawiasz się, że podczas MŚ w Rosji dojdzie do zamachu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Terroryści nasilają swoje działania i na nieco ponad pół roku przed mundialem wypuszczają kolejne pogróżki pod adresem gwiazd futbolu. Najpierw opublikowali plakat z zakrwawionym Lionelem Messim, w kolejnych dniach w sieci pojawiły się dwie następne grafiki.

Na jednej z nich widać zabitego Messiego oraz Neymara tuż przed egzekucją, a całość podsumowuje napis: "Nie będziecie cieszyć się bezpieczeństwem dopóki nie żyjemy w muzułmańskich krajach".

Na innej przedstawiono "Wroga Allaha", za którego uznano Didiera Deschampsa. Za selekcjonerem reprezentacji Francji stoi zamachowiec z pistoletem. "Nadal będziemy terroryzować was i rujnować wasze życia - głosi hasło.

To nie pierwszy raz, gdy terroryści z Państwa Islamskiego grożą piłkarzom i kibicom. Podobnie było przed Euro 2016 - wtedy do zamachu nie doszło, ale niespełna dwa tygodnie później zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum ludzi na promenadzie w Nicei. Rosyjskie służby zapewniają, że na mundialu będzie bezpiecznie, ale islamiści robią wszystko, by zasiać panikę. Niestety im bliżej mistrzostw, tym ich działania mogą się jeszcze bardziej nasilić.

W Rosji zaprezentuje się m.in. reprezentacja Polski.

RadioZET.pl/KS

Oceń