Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szokujące grafiki ISIS. Terroryści grożą kolejnym gwiazdom futbolu

29.10.2017 14:46
sport

Nie tylko Lionel Messi, ale także selekcjoner Francji Didier Deschamps oraz gwiazdor PSG Neymar znaleźli się na celowniku Państwa Islamskiego. Dżihadyści grożą zamachami podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

ISIS fot. Twitter
Zagłosuj

Czy obawiasz się, że podczas MŚ w Rosji dojdzie do zamachu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Terroryści nasilają swoje działania i na nieco ponad pół roku przed mundialem wypuszczają kolejne pogróżki pod adresem gwiazd futbolu. Najpierw opublikowali plakat z zakrwawionym Lionelem Messim, w kolejnych dniach w sieci pojawiły się dwie następne grafiki.

Na jednej z nich widać zabitego Messiego oraz Neymara tuż przed egzekucją, a całość podsumowuje napis: "Nie będziecie cieszyć się bezpieczeństwem dopóki nie żyjemy w muzułmańskich krajach".

Na innej przedstawiono "Wroga Allaha", za którego uznano Didiera Deschampsa. Za selekcjonerem reprezentacji Francji stoi zamachowiec z pistoletem. "Nadal będziemy terroryzować was i rujnować wasze życia - głosi hasło.

To nie pierwszy raz, gdy terroryści z Państwa Islamskiego grożą piłkarzom i kibicom. Podobnie było przed Euro 2016 - wtedy do zamachu nie doszło, ale niespełna dwa tygodnie później zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum ludzi na promenadzie w Nicei. Rosyjskie służby zapewniają, że na mundialu będzie bezpiecznie, ale islamiści robią wszystko, by zasiać panikę. Niestety im bliżej mistrzostw, tym ich działania mogą się jeszcze bardziej nasilić.

W Rosji zaprezentuje się m.in. reprezentacja Polski.

RadioZET.pl/KS

Oceń