Telewizja miała nie pokazywać prezydenta podczas finału Pucharu Polski

Krzysztof Sobczak
05.05.2017 17:15
Prezydent Andrzej Duda na finale PP
fot. PAP/EPA

Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita zdradził, że kamery miały nie pokazywać prezydenta Andrzeja Dudy podczas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorkowym finale Arka Gdynia sensacyjnie po dogrywce pokonała Lecha Poznań 2:1 i po raz drugi w swojej historii sięgnęła po Puchar Polski. Trofeum oraz medale piłkarzom beniaminka ekstraklasy wręczył prezydent Andrzej Duda, którego wcześniej próżno było szukać na trybunach Stadionu Narodowego. Okazuje się, że było to zaplanowane i nastawione na "niepokazywanie prezydenta w telewizji".

Zobacz także

Dyrektor ds. Sport Telewizji Polsat Marian Kmita zdradził, że otrzymał w tej sprawie "polecenie" z Kancelarii Prezydenta.

- Doszło do rzeczy kuriozalnej, ponieważ zadzwoniła do mnie pani z Kancelarii Prezydenta i poinformowała, że "jest polecenie, aby nie pokazywać prezydenta w telewizji". Zapytałem wówczas, co jest powodowane takim postanowieniem, lecz niestety nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi - powiedział Kmita cytowany przez polsatsport.pl. Dyrektor to zlekceważył, dzięki czemu w przerwie oko kamery wychwyciło prezydenta w pobliżu loży honorowej.

- Odpowiedziałem krótko, że ewentualne "polecenie" może dotyczyć wyłącznie wewnętrznej struktury kancelarii, a nie prywatnej stacji telewizyjnej... Jeżeli byłaby to prośba, to być może bym ją rozważył, jednak takie postawienie sprawy było cokolwiek kuriozalne - ocenił.

- Myślę, że prezydent i minister sportu powinni zająć miejsce na trybunie honorowej tuż obok prezesa PZPN i wykorzystać ten czas na dyskusję na temat innych zagadnień dotyczących polskiej piłki - przyznał Kmita.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/KS