Taras Romanczuk dostanie powołanie do reprezentacji Polski? Boniek zabrał głos

Krzysztof Sobczak
02.03.2018 15:11
Jagiellonia Białystok
fot. Pawel Polecki/REPORTER/EASTNEWS

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował, że Taras Romanczuk jest gotowy grać w biało-czerwonych barwach. Pochodzący z Ukrainy pomocnik Jagiellonii Białystok otrzymał niedawno polskie obywatelstwo.

Zagłosuj

Czy Taras Romanczuk powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

26-letni piłkarz jest jednym z wyróżniających się zawodników polskiej ekstraklasy. W obecnym sezonie zdobył cztery bramki w 22 ligowych występach, a Jagiellonia prowadzi w tabeli.

W lutym Romanczuk otrzymał polskie obywatelstwo i w mediach pojawiły się przypuszczenia, że wkrótce zadebiutuje w reprezentacji. W piątek z piłkarzem rozmawiał prezes federacji Zbigniew Boniek.

Zobacz także

- Chciałem dowiedzieć się, trochę uprzedzając medialne spekulacje, jakie są zamiary zawodnika Jagiellonii wobec reprezentacji Polski – przyznał Boniek, cytowany na oficjalnym profilu PZPN "Łączy Nas Piłka".

Jak dodał, zawodnik jest gotowy grać "wyłącznie dla reprezentacji Polski".

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Nie chcemy nikogo ze środowiska piłkarskiego namawiać do przyjmowania polskiego obywatelstwa i proponować gry w biało-czerwonej koszulce. To też kwestia etyczna i dobrych obyczajów podyskutować z człowiekiem, który świetnie gra w piłkę w naszej ekstraklasie, a o polskie obywatelstwo starał się bez żadnego wsparcia PZPN. Romanczuk jednoznacznie powiedział, że jest gotów grać wyłącznie dla Polski, jeśli tylko będzie to widział selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka – dodał szef piłkarskiej centrali.

Najbliższe mecze reprezentacji Polski

Selekcjoner Adam Nawałka wkrótce roześle powołania na najbliższe mecze towarzyskie. 23 marca biało-czerwoni zagrają z Nigerią, a cztery dni później z Koreą Południową. Wtedy przekonamy się, czy trener widzi miejsce dla Tarasa Romanczuka.

RadioZET.pl/PAP/KS