Liga rosyjska: Wybitna forma Krychowiaka. Dublet i tytuł piłkarza meczu [WIDEO]

22.11.2019 20:23
Dwa gole Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak strzelił dwa gole dla Lokomotiwu Moskwa w wygranym na wyjeździe 3:2 meczu z FK Tambow w 17. kolejce rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej. Łącznie ma już osiem bramek w rozgrywkach. W ekipie gości wystąpił też wracający po kontuzji Maciej Rybus.

Imponujący w tym sezonie formą strzelecką Krychowiak trafił do siatki rywali w 29. minucie (na 1:0) oraz na początku drugiej połowy, gdy ustalił wynik.

Tambow - Lokomotiw: Dwa gole Krychowiaka [WIDEO]

Za pierwszym razem, po podaniu od Rybusa, zdecydował się na mocny i nieco kąśliwy strzał z ponad 20 metrów. Zaskoczony bramkarz gospodarzy puścił piłkę pod rękami.

Polski pomocnik wystąpił w głównej roli również w 55. minucie, przy stanie 2:2. Wówczas popisał się mocnym uderzeniem z około dziesięciu metrów, strzelając swojego ósmego gola w sezonie ligowym. Co ciekawe, "Krycha" miał udział również przy drugiej bramce swojej drużyny, bo to on naciskał Adessoye Oyewole, który wpakował piłkę do własnej siatki.

Po meczu Krychowiak otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza.

Krychowiak i Rybus zagrali całe spotkanie. Drugi z nich wrócił do zdrowia po kontuzji, jakiej doznał przed poprzednim meczem Lokomotiwu i z tego powodu nie wystąpił w spotkaniach reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020 - z Izraelem (2:1) i Słowenią (3:2).

Po piątkowym zwycięstwie Lokomotiw zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów.