Zamknij

Tak Kucharski szantażował Lewandowskiego. Wyciekło NAGRANIE

29.10.2020 16:06
Kucharski, Lewandowski
fot. PAP/EPA

Cezary Kucharski chciał 20 milionów euro od Roberta Lewandowskiego. Potwierdza to nagranie z rozmowy, do którego dotarli dziennikarze Business Insider. - Tyle jest wart twój spokój - mówił Kucharski kapitana reprezentacji Polski.

Kucharski podczas rozmowy nie owijał w bawełnę i wprost mówił, czego żąda od Lewandowskiego. - To jest 20 milionów euro. Tyle jest, jakby, warty, myślę, twój spokój, nie? - słyszymy na nagraniu, opublikowanym na businessinsider.com.pl. Piłkarz Bayernu Monachium nie chciał zgodzić się na zapłacenie choćby złotówki i dopytywał, za co tak naprawdę Kucharski chce pieniądze.

- Za to - w dwóch zdaniach - że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi - wypalił były agent "Lewego". Do rozmowy miało dojść 6 stycznia w Restauracji Baczewskich przy alei Christiana Szucha w Warszawie.

Tak przebiegała rozmowa, do której fragmentu dotarł Business Insider:

Rozmowa Kucharskiego i Lewandowskiego NAGRANIE

Robert Lewandowski: - O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie?
Cezary Kucharski: To jest 20 milionów euro, nie?
RL: - No dobra, ale jeśli chodzi o tę drugą?
CK: - No nie, więc teraz musimy jakby ustalić, jaka jest metodologia. Czyli jak ja wniosłem...
RL: - Emocjonalnie 20 milionów...
CK: - Euro.
RL: - Ok, dobra (śmiech).
CK: - Tyle jest jakby warty, myślę, twój spokój, nie? To akurat, tę kwotę rzucił w jednej z rozmów Rafael Buschmann (dziennikarz Der Spiegel)...
RL: - Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym, co się dzieje. Z twojej historii usłyszał, to powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek. Proszę cię.
CK: - Mówię ci. Rafael był u mnie dwa razy i wszystko czytał...
RL: - Dobrze. Ja też mogę mu wszystko pokazać. Zero złotych. Zero euro.
CK: - No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nawet nie wiem, ile to jest. Maik powiedział 10 milionów euro, tak?
RL: - Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań.
CK: - Więc ty musisz powiedzieć i zdecydować, bo widzę że...
RL: - Czarek, ja ci mówię zero euro. Za co? To ja ci mówię teraz. To jest moje emocjonalne podejście do tego. Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze?
CK: - Przeczytaj sobie porozumienie
RL: - No to za co? Podatki? Powiedziałem ci, że tu nie ma. Że w Niemczech? Nie ma. Za co te pieniądze? Że byłeś prezesem firmy? Która miała zero, zero, zero procent...
CK: - Za to - w dwóch zdaniach - że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi.

Cezary Kucharski usłyszał zarzuty. Zastosowano środki zapobiegawcze

Kucharski - Lewandowski. O co chodzi w sprawie?

Kucharski i Lewandowski toczą spór od wielu miesięcy. Zaczęło się od tego, że Kucharski skierował pozew przeciwko "Lewemu", w którym domagał się 39 milionów złotych.

- Chodzi o udziały w spółce RL Management, którą założyli w 2014 r., na potrzeby kolejnych kontraktów. Kucharski wniósł do niej prawa do wizerunku zawodnika wycenione wówczas na 3,5 mln zł. Otrzymał w zamian 2 proc. udziałów firmy, pozostałe 98 proc. należy do Lewandowskiego - wyjaśniali dziennikarze portalu wirtualnemedia.pl.

Spółka RL Management została rozwiązana. Na łamach "Spiegla" znanemu piłkarzowi zarzucano m.in. antydatowanie umowy dotyczącej praw reklamowych, dzięki czemu miał uniknąć wielomilionowych podatków. Otoczenie Lewandowskiego szybko odparło zarzuty, dodając, że jego kwestiami finansowymi w Niemczech "zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie".

W oficjalnym oświadczeniu mogliśmy przeczytać też, że Kucharski "próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie, co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd".

W październiku prawnik Lewandowskiego złożył zawiadomienie do prokuratury, które dotyczyło gróźb karalnych i próby szantażu ze strony Kucharskiego. We wtorek, 27 października, Kucharski został zatrzymany.

RadioZET.pl/Business Insider/AN