Robert Lewandowski skomentował akcję ratunkową w Tajlandii

Krzysztof Sobczak
10.07.2018 19:01
Akcja ratunkowa w Tajlandii
fot. PAP/EPA

Zakończyła się już akcja ratunkowa w tajlandzkiej jaskini, w której od 23 czerwca uwięzionych było dwunastu młodych piłkarzy oraz ich trener. Tą sprawą żył cały świat, w tym m.in. kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Zwycięzcy, bohaterowie. Kolejny raz ludzkość zwyciężyła. Jestem dumny z każdego, kto wspierał tę drużynę wygrywającą najważniejszy mecz" - napisał Lewandowski na Twitterze.

Akcja ratunkowa w Tajlandii

Dwunastu chłopców w wieku 11-16 lat z drużyny piłkarskiej Wild Boars oraz ich trener zostało uwięzionych w jaskini Tham Luang Nang Non 23 czerwca w wyniku silnych opadów deszczu, które doprowadziły do zalania tego terenu.

Służby ratunkowe zlokalizowały poszkodowanych dopiero 2 lipca i od tamtej pory trwał wyścig z czasem, aby jak najszybciej wydobyć ich na powierzchnię. Do Tajlandii zjechali najlepsi płetwonurkowie na świecie, których oświadczenie okazało się bezcenne.

Historia uwięzionych w jaskini chłopców i trenera przykuła uwagę mediów i opinii publicznej na całym świecie. Zadowolenie z powodu zakończonej sukcesem akcji ratunkowej wyrazili m.in. prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS