Zamknij

Tadeusz Fogiel nie żyje. Legendarny menedżer piłkarski zmarł w Paryżu

22.01.2022 12:17
Tadeusz Fogiel nie żyje
fot. ICHAL KLAG/REPORTER/East News

Tadeusz Fogiel nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał Roman Kołtoń na Twitterze. Były menedżer piłkarski zmarł w Paryżu w wieku 75 lat.

Tadeusz Fogiel nie żyje. Menedżer piłkarskim był znany w świecie polskiego futbolu. Przyczynił się do wielu transferów Polaków do Francji. Współpracował również z Henrykiem Kasperczakiem.

Fogiel był też korespondentem, relacjonując wydarzenia z francuskiego futbolu. Wyróżniał się niesamowitą wiedzą na temat piłki nożnej we Francji. Pracował z wieloma gazetami i serwisami internetowymi. Przez wiele lat pisał do „Przeglądu Sportowego”, w ostatnich latach współpracował z Interią i Polsat Sport. O jego śmierci poinformował Roman Kołtoń na Twitterze.

Tadeusz Fogiel nie żyje

- R.I.P Tadeusz Fogiel (urodzony 20.09.1946 w Byczynie, zmarł 22.01.2022 w Paryżu). Profesor sztuki poligraficznej, menedżer piłkarski, wspaniały przyjaciel polskich sportowców - kochał lekkoatletykę, patriota - czytamy w opisie.

Informacja o śmierci poruszyła wielu. - Co za smutny dzień. Ciao Tadeusz - napisał Zbigniew Boniek. - Wspaniały Tadee ! Zawsze pomocny, zawsze otwarty. Dla Polaków, polskich sportowców wiecznie uśmiechnięty i z radością przyjazny… Profesor. Profesor sztuki bycia dobrym kolegą! - dodał dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa.

Tadeusz Fogiel zmarł 22 stycznia w Paryżu. Miał 75 lat.

RadioZET.pl