Zamknij

TVP pochwaliła się oglądalnością gali Złotej Piłki. Szaleństwo przed telewizorami

30.11.2021 09:45
Robert Lewandowski i Jacek Kurski
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Poniedziałkowy wieczór upłynął w polskich domach pod znakiem Roberta Lewandowskiego i Złotej Piłki. Chociaż ostatecznie kapitan reprezentacji Polski nie zgarnął głównej nagrody plebiscytu "France Football", wyniki oglądalności gali w Telewizji Polskiej wciąż robią ogromne wrażenie.

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie tygodnika "France Football" na najlepszego piłkarza w 2021 roku, przegrawszy jedynie z Lionelem Messim. Argentyńczyk zdobył tym samym swoją siódmą Złotą Piłkę w karierze.

Kapitan reprezentacji Polski otrzymał za to nagrodę dla najlepszego strzelca roku, choć w opinii wielu jest to jedynie nagroda pocieszenia. Przed rokiem napastnik Bayernu Monachium był murowanym faworytem do zdobycia Złotej Piłki, ale plebiscyt odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

TVP pochwaliła się oglądalnością gali Złotej Piłki. Istne szaleństwo

Chociaż ostatecznie "Lewemu" nie udało się sięgnąć po najważniejszy laur, w poniedziałkowy wieczór kibicowała mu i ściskała kciuki przed telewizorami niemal cała Polska. Świadczą o tym wyniki oglądalności w Telewizji Polskiej.

Jak podała na antenie Sylwia Dekiert, prowadząca studio przed, podczas i po gali Ballon d'Or 2021, w TVP 1 rozstrzygnięcie plebiscytu śledziło ok. 3,5 miliona widzów, zaś w TVP Sport - ok. 1,5 miliona. Łącznie daje to ok. pięciu milionów oglądających.

RadioZET.pl