Zamknij

Piłkarze Szwecji bez obowiązkowych testów na koronawirusa

12.05.2020 21:43
Szwedzi nie przejdą testów na koronawirusa
fot. TT News Agency/Associated Press/East News

Szwecja wyłamała się z obowiązkowego przeprowadzania testów na koronawirusa u piłkarzy przed powrotem do treningów i wznowieniem rywalizacji ligowej. Zamiast tego zawodnicy w tym kraju będą codziennie wypełniać formularz samooceny.

Wspomniany formularz gracze będą wypełniać każdego ranka przed treningiem lub meczem. Klubowy lekarz oceni, czy dany piłkarz jest na tyle zdrowy, by wziąć w nim udział. Jeżeli zawodnik będzie miał jakiekolwiek symptomy zakażenia, to obowiązkowo ma zostać w domu.

Przedstawiciele ligi szwedzkiej argumentują, że w tym kraju obowiązuje zasada, iż tylko osoby, które czują się na tyle źle, że wymagają hospitalizacji, są poddawane "pełnemu badaniu na obecność koronawirusa".

Szwecja bez testów na koronawirusa

Protokół dotyczący wznowienia rozgrywek został zaprezentowany kierownictwu szwedzkiej służby zdrowia. Decyzja dotycząca wznowienia rywalizacji piłkarskiej w czerwcu powinna zapaść w tym tygodniu.

Piłkarz zabił własnego syna. Zrobił to z zimną krwią

Szwedzki rząd i tamtejsza służba zdrowi wprowadziły znacznie mniej obostrzeń wynikających z pandemii niż większość krajów.

W Szwecji liczba zarażonych przekroczyła 27,2 tys., zmarło ponad 3,3 tys. osób.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP