MŚ piłkarek: Brązowy medal dla Szwecji, Anglia poza podium

06.07.2019 18:55
Szwecja - Anglia

Reprezentacja Szwecji wywalczyła brązowy medal piłkarskich mistrzostw świata kobiet we Francji. W meczu o 3. miejsce ekipa "Trzech Koron" pokonała Anglię 2:1. Wszystkie bramki padł w pierwszej połowie.

Wynik już w 11. minucie otworzyła Kosovare Asllani, która spotkanie półfinałowe z Holandią zakończyła na noszach i jej występ stał pod dużym znakiem zapytania. Niedługo potem na 2:0 podwyższyła Sofia Jakobson.

Angielki nie rezygnowały i w 31. minucie za sprawą Fran Kirby zdobyły kontaktowego gola. Po chwili piłkę w siatce umieściła Ellen White, ale arbiter po wideoweryfikacji dopatrzyła się zagrania piłki ręką napastniczki Wyspiarek. Po zmianie stron bramki już nie padły, choć w 90. minucie Nilla Fischer na linii zatrzymała uderzenie rywalki.

Szwedki brązowymi medalistkami MŚ piłkarek

Dla Szwecji to czwarty medal mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej. W 1991 i 2011 roku sięgały po brąz, a w 2003 roku wywalczyły srebro.

W finale, który zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 17, broniące tytułu Amerykanki zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami Europy Holenderkami.

Anglia - Szwecja 1:2

Bramki: Fran Kirby (31.) - Kosovare Asllani (11.), Sofia Jakobson (22.)