LN: Od 0:2 do 5:2 i awansu. Spektakularne zwycięstwo Szwajcarii

18.11.2018 22:39

Po 17 minutach Belgia prowadziła w Lucernie ze Szwajcarią 0:2 i gospodarze musieli strzelić cztery gole, aby awansować do Final Four Ligi Narodów. Strzelili pięć.

Szwajcaria - Belgia fot. PAP/EPA

Sytuacja w grupie A2 była jasna. Zwycięstwo lidera rankingu FIFA bądź porażka 2:3 lub wyższa, ale jedną bramką, dawała 1. miejsce Belgii. Helweci z kolei musieli wygrać 1:0, 2:1 lub różnicą dwóch goli. To, co się wydarzyło w Lucernie, przeszło jednak najśmielsze oczekiwania.

W 2. minucie Thorgan Hazard wykorzystał niefrasobliwość swojego klubowego kolegi z Borussii Moenchengladbach Nico Elvediego i trafił na 1:0. Kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 i wydawało się, że jest po sprawie. Nic bardziej mylnego.

Jeszcze w pierwszej połowie Szwajcarzy z nawiązką odrobili straty za sprawą Ricardo Rodrigueza i Harisa Seferovicia, który dwa razy wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron Elvedi zrehabilitował się za wpadkę z początku spotkania i podwyższył na 4:2. Belgowie zaryzykowali, ale nadziali się na kontrę i trzeci cios Seferovicia. Szwajcaria wygrała 5:2 i zagra w Final Four Ligi Narodów.

Liga Narodów: Kto w finale?

Wcześniej awans do turnieju finałowego wywalczyli Portugalczycy i Anglicy. W poniedziałek Francja będzie czekała na wynik meczu Holandia - Niemcy.

Szwajcaria - Belgia 5:2

Bramki: Ricardo Rodriguez (26. - karny), Haris Seferović (31., 44., 85.), Nico Elvedi (62.) - Thorgan Hazard (2., 17.)