Zamknij

Szokujące wydarzenia na meczu. Kibice do 17-letniej piłkarki: "Zgwałcimy cię"

11.10.2021 18:44
Karolina Sarasua
fot. Instagram/Karolina Sarasua

Skandaliczne wydarzenia na meczu Osasuny Nacional z SD Nueva Montana w hiszpańskiej pierwszej lidze piłkarskiej kobiet. Jedna z zawodniczek Osasuny, 17-letnia Karolina Sarasua, wyznała, ze grupa mężczyzn rzucała w stronę jej i jej koleżanek obrzydliwe teksty. "Zgwałcimy cię!" - mieli krzyczeć kibole.

Wstrząsające wydarzenia z meczu Osasuny Nacional z SD Nueva Montana są w ostatnich godzinach szeroko opisywane przez hiszpańskie media. Stało się tak za sprawą wpisu w mediach społecznościowych Karoliny Sarasuy, która ujawniła, że podczas ostatniego ligowego meczu na trybunach znalazła się grupka mężczyzn, którzy w obrzydliwy sposób obrażali ją i jej koleżanki.

"Zgwałcimy cię", "podciągnij koszulkę i pokaż mi swoje piersi", "pokaż swoje stringi", "zgwałcimy całą twoją drużynę" - to tylko niektóre z tekstów, które miały padać z ust kiboli w stronę zawodniczek Osasuny.

Szokujące wydarzenia na meczu. Kibice do 17-letniej piłkarki: "Zgwałcimy cię"

Wszystkie, a przynajmniej zdecydowana większość z tych słów została na szczęście zapisana w protokole sędziowskim. Wiadomo, że co najmniej jedna osoba, która wykrzykiwała te obelgi, miała na sobie klubowy dres SD Nueva Montana.

Klub Sarasuy natychmiast potępił wydarzenia z meczu. - Osasuna chce podkreślić swoje oburzenie komentarzami skierowanymi w kierunku jednej z piłkarek podczas meczu. Chcemy także podziękować za wsparcie klubowi Nueva Montana i za wzorowe podejście do tego, co wydarzyło się podczas gry - przekazała Osasuna, cytowana przez hiszpańskie media.

W tym momencie nie wiadomo, czy i w jaki sposób zostanie ukarany klub, który był gospodarzem, ale nie zareagował na zachowanie swoich "fanów". Niewątpliwym sukcesem na pewno jest jednak fakt, że zaledwie 17-letnia Karolina Sarasua odważyła się, aby przerwać milczenie nt. wydarzeń z tego spotkania. To pozwoliło nagłośnić problem seksistowskich zachowań w piłce kobiecej nie tylko w Hiszpanii, ale i na całym świecie.

RadioZET.pl