Zamknij

Szokujące rozstrzygnięcia w Lidze Narodów. Anglia i Włochy upokorzone

15.06.2022 09:45

Reprezentacja Anglii przegrała u siebie z Węgrami 0:4 w meczu czwartej kolejki Ligi Narodów UEFA, z kolei Włochy uległy na wyjeździe Niemcom 2:5. W grupie A3 prowadzą z siedmioma punktami "Madziarzy", natomiast z dwoma zamykają ją "Synowie Albionu".

Harry Kane
fot. PAP/EPA/ANDREW YATES

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło w czwartej kolejce Ligi Narodów UEFA w grupie A3, w której Niemcy pokonały w Moenchengladbach Włochy 5:2, a Anglia sensacyjnie przegrała w Wolverhampton z Węgrami 0:4.

W Niemczech gospodarze prowadzili już 5:0 po trafieniach Joshuy Kimmicha (10'), Ilkaya Guendogana (45+4' z karnego), Thomasa Muellera (51') oraz dwóch Timo Wernera dwie (68' i 69'). Straty Italii zmniejszyli w ostatnim kwadransie 18-letni Wilfried Gnonto (78') oraz o pięć lat starszy Alessandro Bastoni (90+4').

Anglia i Włochy upokorzone w Lidze Narodów

Z kolei Węgry pokonały Anglię po raz drugi z rzędu. Ogromną niespodzianką była już ich wygrana w inauguracyjnej kolejce w Budapeszcie 1:0, a tym razem "Madziarzy" sprawili dużo większą sensację. Bramki zdobyli Roland Sallai (16' i 70'), Zsolt Nagy (80') oraz Daniel Gazdag (89').

W grupie ze znacznie wyżej notowanymi rywalami - Anglią, Niemcami i Włochami - Węgrzy zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Niemcy, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie LN, zgromadzili sześć, a Włochy mają pięć. Tabelę zamyka Anglia z dwoma.

loader

RadioZET.pl/PAP