Zamknij

Szlachetny gest Pazdana. Zbiera pieniądze dla młodego gracza Lecha

Krzysztof Sobczak
02.03.2017 09:33
Michał Pazdan
fot. PAP/EPA

- Nieważne podziały klubowe -  napisał Michał Pazdan na swoim profilu na Facebooku w poście, w którym prosi o pomoc dla 17-letniego wychowanka Lecha Poznań, Sebastiana Herkta. Młodemu graczowi oraz jego mamie spłonęło mieszkanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Kilkanaście dni temu w Poznaniu spłonęło mieszkanie, w którym razem ze swoją mamą mieszkał wychowanek Akademii Lecha Poznań, Sebastian Herkt. Zarówno młody piłkarz, jak i jego mama, pani Aldona, wyszli z tego zdarzenia cało, ale ogień strawił cały ich dobytek. Teraz potrzebna jest nasza pomoc" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie "Kolejorza". Zawarto w nim także prośbę o pomoc.

Zobacz także

Na apel zareagował reprezentant Polski i obrońca największego rywala Lecha Poznań, Legii Warszawa, Michał Pazdan.

- Słuchajcie, 17-letniego Sebastiana Herkta z Akademia Lecha Poznań spotkało nieszczęście. Niedawno spłonął mu dom. Dlatego trzeba pomóc. Nieważne podziały klubowe - rozpoczął swój wpis na Facebooku "Pazdek".

29-latek przekazał na licytację cenną pamiątkę z domowej kolekcji - reprezentacyjną koszulkę z numerem "2" z autografem. Pieniądze w całości trafią do państwa Herkt.

- Zacznijmy od 200 zł i zobaczmy do czego dojdziemy. Licytację skończymy w sobotę, zapraszamy do udziału w komentarzach - napisał.

Obecnie najwyższa kwota wynosi 5 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/Facebook/KS