Zamknij

Reprezentacja Polski przygotowuje Szlachetną Paczkę

21.11.2020 13:14
Robert Lewandowski
fot. Łączy nas piłka/Twiter/screen

Robert Lwandowski, Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny i ich koledzy z reprezentacji Polski kolejny raz przygotowują Szlachetną Paczkę. W tym roku kadrowicze pomogą rodzinie niepełnosprawnego Dawida, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Reprezentacja Polski w listopadowych spotkaniach doznała dwóch porażek i zanotowała jedno zwycięstwo, w meczu towarzyskim z Ukrainą (2:0). Przegrane były jednak bardziej znaczące, gdyż w meczach o punkty Ligi Narodów biało-czerwoni w koszmarnym stylu ulegli Włochom (0:2) i w nieco lepszym Holendrom (1:2). Mimo nie najlepszej postawy pracę zachował selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Jak zwykle przy okazji ostatniego w roku zgrupowanie drużyny narodowej piłkarze włączyli się w pomoc potrzebującym i przygotowali Szlachetną Paczkę. - W tym roku pomagamy rodzinie pani Małgorzaty i pana Jana – przyznał kapitan reprezentacji Robert Lewandowski.

Szlacheta Paczka 2020: Reprezentacja pomoże rodzinie niepełnosprawnego Dawida

Jak opisano, nowo narodzony syn pani Małgorzaty, Dawid cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice, chcąc pomóc dziecku, przeprowadzili się za granicę na terapię eksperymentalną, która okazała się sukcesem - chłopiec zaczął jeść i poruszać rączkami. Wyjazd i leczenie zupełnie jednak zrujnowały finanse rodziny.

- Po powrocie do Polski wpadli w finansowe problemy, ale co ważne – cały czas są razem i wspierają się nawzajem. Działają jak drużyna – dodał Lewandowski.

Szlachetna Paczka 2020 - reprezentacja wspiera akcję

Reprezentanci Polski po raz kolejny angażują się w pomoc w ramach akcji dobroczynnej.

- Szlachetna Paczka jest ważną tradycją dla nas, reprezentantów. Myślę, że pomagać należy nie pomimo ciężkich czasów, ale przede wszystkim dlatego, że są ciężkie czasy. Im cięższe czasy, tym bardziej ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni i muszą pomagać osobom słabszym - stwierdził Wojciech Szczęsny.

Natomiast inny z bramkarzy biało-czerwonych Łukasz Fabiański dodał: - Pomaganie jest dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w tym roku, gdzie jest wiele problemów, wiele spraw, które prawdopodobnie nie poszły po myśli ze względu na epidemię. Przede wszystkim w takim momencie my, jako reprezentanci, jesteśmy świadomi tego, że przede wszystkim musimy pomagać. I starać się też dodawać swoimi czynami dużo nadziei i otuchy tym, którzy tego potrzebują.

- W okresie pandemii ta pomoc jeszcze bardziej jest potrzebna. Każdy z nas musi się zmobilizować jeszcze bardziej – podkreślił inny z zawodników drużyny narodowej Grzegorz Krychowiak, cytowany w komunikacie.

Szlachetna Paczka - o co chodzi w akcji?

Szlachetna Paczka już od 20 lat pomaga tym, którzy zmagają się z trudną, niezawinioną sytuacją. Tegoroczna edycja jest szczególna – wsparcie trafi bowiem zarówno do osób starszych, schorowanych, z niepełnosprawnościami, jak i do tych, którzy szczególnie ucierpieli w wyniku pandemii. Wśród potrzebujących są też całe rodziny, które ledwo wiążą koniec z końcem, jednej z nich pomogą w tym roku polscy piłkarze.

- Bycie reprezentantem Polski nie oznacza tylko gry na boisku, ale godne reprezentowanie całego naszego kraju i dawanie dobrego przykładu - uważa Szczęsny.

- Biorę udział w Szlachetnej Paczce już od dłuższego czasu, co roku. Zachęcam do tego, żeby odwiedzić stronę Szlachetnej Paczki, gdzie można w bardzo łatwy sposób pomóc potrzebującym – powiedział Bartosz Bereszyński.

RadioZET.pl/PAP