Zamknij

Transfery: Wojciech Szczęsny następcą bramkarskiej legendy?

Andreas Nicolaides
30.05.2017 17:14
Wojciech Szczęsny
fot. East News

Wszyscy oszaleli na punkcie Wojciecha Szczęsnego - tak włoskie media podsumowują zainteresowanie klubów bramkarzem AS Roma, który - jak się podkreśla - na pewno nie zostanie w rzymskiej drużynie. Zabiegają o niego Napoli, Milan i Juventus, gdzie miałby zastąpić legendarnego Gianluigiego Buffona - informuje prasa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komentarzach podkreśla się, że Polak, który przyjechał do Wiecznego Miasta prawie dwa lata temu wypożyczony Romie przez Arsenal, podbił serca wszystkich i dlatego obecnie może "rozpalić do czerwoności" rynek transferowy w Serie A latem tego roku.

Najpierw Włosi informowali o tym, że zainteresowane jest nim Napoli, gdzie dołączyłby do Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Tym samym w jednym klubie znalazłoby się trzech zawodników polskiej reprezentacji.

Polski bramkarz jest też na celowniku Milanu i jego nowych chińskich właścicieli.

Sensacyjną informację podał następnie dziennik "La Stampa" twierdząc, że zainteresowany jest nim też Juventus Turyn. Jak zaznaczono, Szczęsny wydaje się doskonałym zawodnikiem, aby w przyszłości zająć miejsce 39-letniego Gianluigiego Buffona, a wcześniej być obok niego w jednej drużynie. Buffon na razie nie mówi jednak o piłkarskiej emeryturze.

Kwota 16 milionów euro, jaką trzeba zapłacić Arsenalowi, nie stanowi z całą pewnością problemu dla Juve - zauważono.

Znacznie większym problemem byłoby jednak według komentatorów przekonanie polskiego piłkarza, aby co najmniej przez 12 miesięcy był "wice-Buffonem", gdyż jego kontrakt wygasa w 2018 roku.

W związku z tym bardziej prawdopodobny wydaje się wybór między Napoli a Milanem.

Pojedynek wielkiej trójki o Szczęsnego dopiero się rozpoczyna - podkreślają włoskie media.

RadioZET.pl/PAP/AN