Zamknij

Duży problem Szczęsnego w Turynie. Tego na pewno się nie spodziewał

Andreas Nicolaides
12.12.2017 11:27
Wojciech Szczęsny
fot. PAP/EPA

Wojciech Szczęsny może mieć niemały problem w Juventusie. Wydawało się, że w przyszłym sezonie zostanie numerem jeden w bramce klubu z Turynu, tymczasem jego plany pokrzyżować może... Gianluigi Buffon.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Szczęsny będzie pierwszym bramkarzem Juve w kolejnym sezonie?

Liczba głosów:

Dla legendy Juventusu sezon 2017/2018 miał być ostatnim w karierze. Swoją wspaniała karierę chciał zwieńczyć występem na mistrzostwach świata w Rosji. Niestety reprezentacja Włoch nie zakwalifikowała się do turnieju przegrywając baraże ze Szwecją.

Buffonowi pozostała rywalizacja w piłce klubowej. Jego wielkim marzeniem jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Latem tego roku mówiło się, że ten sezon będzie jego ostatnią szansą na wygranie Champions League. Ostatnio pojawiły się jednak informacje, jakoby rozważał przedłużenie kontraktu z Juve o kolejny sezon.

Z pewnością byłaby to świetna informacja dla kibiców. Nie dość, że Buffon jest ich wielkim idolem, kapitanem i legendą klubu, to wciąż prezentuje bardzo wysoki poziom między słupkami. W ostatnim plebiscycie Złotej Piłki zajął 4. miejsce.

Pozostanie Buffona w Turynie stanowiłoby jednak problem dla Szczęsnego. Nasz reprezentant jest w klubie jedynie rezerwowym, a przechodził do niego z nadzieją na zastąpienie Włocha już w sezonie 2018/2019. Jeśli Buffon zostanie, Szczęsny być może rozejrzy się za nowym pracodawcą - w poszukiwaniu regularnej gry. W grę wchodzi wypożyczenie do czasu, gdy jego klubowy kolega wreszcie zawiesi buty na kołku.

RadioZET.pl/AN