Zamknij

Syn słynnego brazylisjkiego piłkarza idzie do więzienia

Dominik Gołdyn
02.04.2017 11:47
pele messi neymar
fot. AP/East News

Sąd w Sao Paulo nakazał wykonanie wyroku 12 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności orzeczonego wobec Edinho, syna legendarnego brazylijskiego piłkarza Pelego, za handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Ma on trafić do zakładu karnego w przyszłym tygodniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2014 roku Edinho został skazany na 33 lata więzienia w związku z tymi zarzutami. Dwa miesiące temu sąd apelacyjny zmniejszył jednak karę, ale 46-letni syn Pelego po odwołaniu adwokata pozostał na wolności.

W przeszłości Edinho wielokrotnie miał problemy z prawem. W 1999 roku został skazany na sześć lat więzienia za to, że jadąc z nadmierną szybkością po ulicach Santosu spowodował śmierć motocyklisty. Wypadek zakwalifikowano jako nieumyślne zabójstwo. Po apelacji został uniewinniony z tego zarzutu.

Zobacz także

Za kratki ponownie trafił w 2005 roku, kiedy policja rozpracowała gang handlarzy narkotyków. Ostatecznie Edinho uniknął surowej kary i spędził w więzieniu tylko sześć miesięcy. Przyznał się jedynie do zażywania narkotyków i zgodził się poddać leczeniu.

Edinho był bramkarzem Santosu, klubu, w którym przez prawie całą karierę grał jego słynny ojciec. W 2015 roku krótko pełnił funkcję trenera drugoligowego wówczas klubu Mogi Mirim.

RadioZET.pl/PAP/DG